Menu

Ericsson pokračuje ve vývoji v oblasti 5G sítí

23.07.2015 10:24 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Ericsson pokračuje ve vývoji v oblasti 5G sítí

Ericsson pokračuje ve vývoji v oblasti 5G sítí | foto: CHIP

Ericsson inovuje a posouvá vývoj 5G sítí, tentokrát i jako koordinátor v rámci projektu Evropské unie METIS-II.

 • Tento projekt má stanovit, jak mají 5G rádiové sítě vypadat z pohledu technologií a jaké mají mít parametry. Zároveň přinese doporučení, jakým směrem se má 5G ubírat. Ericsson bude zároveň technickým koordinátorem projektu mmMAGIC, který má za úlohu vyvinout nové rádiové rozhraní.
 • Na strategické úrovni poskytne METIS-II platformu pro spolupráci v rámci projektů partnerství 5G-PPP (5G-PPP – Infrastructure Public Private Partnership). Cílem bude společně zhodnotit koncepty 5G rádiového přístupu do sítí a doporučit budoucí vývoj 5G spektra. Iniciativa METIS-II má také za úlohu připravovat společný postup vůči standardizačním a regulačním orgánům.

  Projekt vyrůstá okolo silného mezinárodního konsorcia. To se skládá z 23 partnerů ze všech regionů se silnými výzkumnými a vývojářskými ambicemi v oblasti 5G technologií (Čína, EU, Japonsko, Jižní Korea a USA). Iniciativa zahrnuje většinu velkých mezinárodních dodavatelů, významných operátorů a klíčové vědecko-výzkumné organizace. 

  Díky tomu METIS-II získá unikátní schopnost dovést společnost ke shodě na globální úrovni, stejně jako definovat obraz o našich pracovních a soukromých potřebách v oblasti mobility. S výsledky bude seznamovat relevantní orgány, fóra či standardizační skupiny v rámci regionů.

  Tento projekt je spolufinancovaný Evropskou unií a jejím výzkumným programem H2020. Rozpočet je 8 milionů euro.

  Kromě toho se Ericsson stane technickým koordinátorem projektu mmMAGIC (Millimetre-Wave Based Mobile Radio Access Network for Fifth-Generation Integrated Communications). Tato iniciativa vyvíjí nové koncepty mobilních rádiových technologií pro nasazení v pásmu 6-100 GHz.

  Oba projekty jsou důležité v tom, že připravují půdu pro shodu v oblasti mobility ještě před samotným procesem standardizace. Poskytují příležitost diskutovat o různých výzkumných záměrech ještě před tím, než se dostanou do 3GPP (3rd Generation Partnership Project). 3GPP je platforma, kde mezinárodní telekomunikační asociace diskutují o dalším vývoji technologií a standardů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení