Menu

Externí 2,5“ disk s eSATA rozhraním a 500 GB

25.02.2010 09:48 | Redakce Chip + Přidat komentář
Externí 2,5“ disk s eSATA rozhraním a 500 GB

Externí 2,5“ disk s eSATA rozhraním a 500 GB | foto: CHIP

Nový externí 2,5“ disk firmy Verbatim umožňuje kromě tradičního USB 2.0 portu také připojení přes rychlé a napájené rozhraní eSATA.

Tento rychlý disk v odolném hliníkovém pouzdře váží 205 gramů a nabízí vyšší přenosovou rychlost než disky s USB 2.0. Nový eSATA/USB 2.0 kombo disk od Verbatimu s kapacitou 500 GB je již k dostání v obchodech za 2 769 Kč (doporučená maloobchodní cena). V ceně je zálohovací software Nero BackItUp 4 Essentials. Balení obsahuje také napájený eSATA kabel, který současně zajišťuje přenos dat. Pro starší eSATA rozhraní, které nevede elektrický proud, nechybí ani Y-kabel vytvářející funkční eSATA port kombinací USB (napájení) a eSATA (data).
S předinstalovaným softwarem Nero BackitUp4 mohou uživatelé svůj malý externí disk využívat jako úložiště pro zálohu veškerých důležitých dat z PC nebo notebooku. Kombo disk je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac OS a Linux. Jeho rozměry jsou 130 x 80 x 17 mm.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení