Menu

Externí disk k televizoru

25.09.2012 08:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Externí disk k televizoru

Externí disk k televizoru | foto: CHIP

Externí pevný disk Mobile Drive Sq TV firmy Freecom je určený především na nahrávání televizních pořadů přes USB rozhraní. Kompaktní 2,5" SATA Mobile Drive Sq TV je dodáván s „kolébkou“, takže může být snadno připevněn na zadní stranu televizoru a zapojen do USB portu.

Mnoho moderních televizorů je již vybaveno jedním nebo více USB porty a také roste počet spotřebitelů zvyklých na prohlížení fotografií nebo sledování filmů uložených na pevném nebo flash disku připojeném k televizoru. Přidání možnosti nahrávání přes USB na nejnovějších smart televizích umožňuje Mobile Drive Sq TV zaznamenat a uložit televizní pořady, podobně jako to tradičně dělají DVR (set-top-box s pevným diskem) nebo DVD rekordéry, a rozšířit tak záznamové možnosti a kapacitu.

Tento lehký pevný disk může být stejně tak používán pro ukládání, sdílení nebo zálohování dat a software na počítačích nebo v počítačových sítích. Disk je vybaven USB 3.0 portem a je dodáván se zálohovacím softwarem Nero pro Microsoft Windows. Freecom Mobile Drive Sq TV je už nyní k dostání s úložnou kapacitou 500 GB a 1 TB. Cena je 2 399 Kč a 3 399 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení