Menu

Externí přenosný disk Samsung T5 menší než vizitka

16.08.2017 12:39 | Milan Loucký + Přidat komentář
Externí přenosný disk Samsung T5 menší než vizitka

Externí přenosný disk Samsung T5 menší než vizitka | foto: CHIP

Díky technologii V-NAND jednotka disponuje špičkovými přenosovými rychlostmi se šifrovanou bezpečností dat v kompaktním a trvanlivém designu.

Samsung Electronics uvádí na trh přenosný SSD disk Samsung T5 – nejnovější přenosnou jednotku SSD (PSSD), zvyšující výkonnost externích paměťových zařízení. Model T5, který je postaven na technologii V-NAND (Vertical-NAND) společnosti Samsung, přináší špičkové přenosové rychlosti se zašifrovanou bezpečností dat v kompaktním a trvanlivém designu a ulehčuje spotřebitelům přístup k nejcennějším údajům kdekoliv a kdykoliv.

Zabezpečení rychlosti až 540 MB/s  – což je až 4,9krát  víc, než nabízejí externí HDD produkty – nového SSD disku T5 je určeno především profesionálům v byznysu, fotografům, tvůrcům videí, kreativním profesionálům a uživatelům objemného obsahu, když potřebují poskytovat okamžitý a snadný přístup k údajům. S rozměry 74x57,3x10,5 milimetrů a nízkou hmotností je model T5 menší než průměrná vizitka, a pohodlně se tak vejde do dlaně. Hliníkový obal je dodáván ve dvou různých provedeních povrchu – Deep Black (1TB a 2TB modely) a Alluring Blue (250GB a 500GB modely).

Bez pohyblivých částí a s vnitřním rámem odolným proti nárazům poskytuje T5 uživatelům pocit bezpečí, protože dokáže odolat náhodnému postříkání vodou i pádu z výšky dvou metrů. Software Samsung Portable SSD pro počítače PC i Mac založený na AES 256bitovom šifrování hardwarových dat umožňuje snadno konfigurovat nastavení zabezpečení a získávat nejnovější aktualizace firmwaru i softwaru. Mobilní aplikace je k dispozici i pro smartphony a tablety se systémem Android pro ještě větší pohodlí. Kromě toho obsahuje T5 dva propojovací kabely – z USB C na C a z USB-C na A – pro rozšířenou kompatibilitu s mnoha různými zařízeními.

Model T5 je dodáván s tříletou limitovanou zárukou a celosvětově je k dispozici od 15. srpna. Doporučené maloobchodní ceny: 250GB verze – 3790 Kč, 500GB verze – 5990 Kč, 1TB verze – 12 390 Kč a 2TB verze – 22 990 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení