Menu

Facebook můžete hacknout, když znáte telefonní číslo…

20.06.2016 16:57 | Karel Kovar + Přidat komentář
Facebook můžete hacknout, když znáte telefonní číslo…

Facebook můžete hacknout, když znáte telefonní číslo… | foto: CHIP

Zabezpečení účtu pomocí dvoufaktorové autentizace přes SMS je považováno za nejlepší ochranu před hackery. To ale nemusí být zcela pravda…

Technik hackingu existuje celá řada a obrana vůči nim je obvykle velmi obtížná. V běžných případech - tedy pokud na vás neútočí experti z vládních agentur nebo profesionální zločinci – stačí´, když máte záplatovaný operační systém, kvalitní antivir a použití vhodných obranných mechanismů. Mezi ně patří například dvoufaktorová autentizace přes SMS. Jak se ale ukazuje, ta ale nemusí být zcela bezpečná.

Zásadním problémem je, že se v oblasti telekomunikací často používají poněkud obstarožní technologie – například telefonní“ protokol SS7, který byl vyvinut už v roce 1975 stále využívá více než 800 telefonních operátorů po celém světě. Pomocí slabin v tomto protokolu dokázali bezpečností experti ze společnosti Positive Technologies provést hack účtů na službách WhatsApp a Telegram. Nyní se jim podobný trik povedl i u Facebooku. Podrobnosti o tomto hackerské útoku najdete na webu TheHackerNews ( http://thehackernews.com/2016/06/hack-facebook-account.html ) a na YouTube je k dispozici i video z celé akce ( https://www.youtube.com/watch?v=wc72mmsR6bM )

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení