Menu
CHIP Speedtest

Facebook spouští nástroj Community Help

09.04.2020 13:56 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Facebook spouští nástroj Community Help

Facebook spouští nástroj Community Help | foto: CHIP

Ke dnešnímu dni Facebook spouští také v České republice nový nástroj, jehož prostřednictvím chce mimo jiné pomoci bojovat s koronavirovou nákazou. Nástroj zvaný Community Help (česky „Komunitní pomoc“) má uživatelům této sociální sítě usnadnit prosbu o pomoc a její nabízení sousedům, přátelům či známým.

 „To, jak lidé využívají Facebook k podpoře svých lokálních komunit, nás obrovsky inspiruje. Abychom tyto snahy podpořili, spustili jsme Community Help, prostor, ve kterém mohou uživatelé pomoci těm, kdo jsou virem COVID-19 zasažení nejvíce,“ komentuje spuštění nástroje tiskové oddělení společnosti Facebook. Uživatelé ho přitom mohou využít na cokoli od pomoci s nákupem pro seniory až po distribuci jídla do místních potravinových bank.

Community Help  je v České republice novinkou, už několik dní ale funguje například ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, v Austrálii, Kanadě a dalších více než 25 zemích světa. Samotná myšlenka se však zrodila již v roce 2016, kdy byl nástroj použitv rámci krizové pomoci při živelných pohromách a přírodních katastrofách.

facebook2

Jedná se ovšem pouze o jednu z mnoha aktivit, kterou společnost Facebook v rámci boje proti viru COVID-19 vyvíjí. V minulých týdnech například oznámila vytvoření grantového programu o objemu 100 milionů dolarů, který pomůže 30 000 malých podniků z celého světa. Ke dnešnímu dni společnost propojila více než miliardu osob se zdravotnickými institucemi, a to především skrze Informační centrum a edukační pop-upy na platformách Facebook a Instagram. Současně nástroj umožňuje darovat peníze v rámci fundraisingových kampaní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.