Menu

FedEx Express zavádí v Evropě službu SenseAware

10.02.2014 12:50 | Radek Kubeš + Přidat komentář
FedEx Express zavádí v Evropě službu SenseAware

FedEx Express zavádí v Evropě službu SenseAware | foto: CHIP

Dopravce FedEx Express rozšiřuje svou službu sledování zásilek SenseAware do dalších 14 evropských států.

Zákazníci společnosti FedEx v Belgii, Itálii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Irsku, Dánsku, Norsku, Švédsku, České republice, Polsku, Německu a Kanadě mohou nyní díky službě SenseAware téměř v reálném čase získávat ještě přesnější informace o stavu svých nejdůležitějších, nejcennějších a nejspěšnějších zásilek. Z novinky budou nyní profitovat rovněž zákazníci v Kanadě. Rozšíření služby SenseAware do Evropy a Kanady přichází souběžně s uvedením služby FedEx ShipmentWatch v těchto zemích. FedEx ShipmentWatch je služba zajišťovaná oddělením FedEx Custom Critical a využívá funkcí SenseAware pro citlivé zásilky, včetně zásilek jednorázových a zásilek posílaných mimo FedEx.

senseaware-picture-2-nahled

SenseAware kombinuje online aplikaci s multisenzorickým vysílačem, který zákazníkům odesílajícím cenné nebo ekologicky citlivé zásilky umožňuje sledovat jejich zásilky téměř v reálném čase a zároveň spolupracovat s jejich dodavatelskými řetězci. Kromě monitorování místa dokáže služba monitorovat i teplotu, vystavení světlu, relativní vlhkost, nárazy a barometrický tlak. Zařízení SenseAware 2000 podporuje jak suchou ledovou sondu monitorující teploty od –80°C do +60°C, tak sondu kryogenickou, jež dokáže monitorovat zásilky od –195°C do +60°C.

Služba SenseAware  je vhodná pro celou řadu oborů, které pracují s výrobky s vysokou hodnotou nebo vysokou citlivostí na čas, například letecký a kosmický průmysl, výroba, těžba a zpracování ropy a zemního plynu, zdravotnictví nebo luxusní móda. Službu je možné využít například pro přepravu luxusních módních šatů, které potřebují ochranu před vlhkem, leteckých součástek, které vyžadují zvlášť opatrné zacházení nebo výrobních dílů, jejichž zpoždění nebo ztráta by mohly vést ke vzniku problémů v dodavatelském řetězci.

Společně s dalšími specializovanými službami, jako je FedEx Priority Alert, FedEx Express nabízí zákazníkům kompletní souborné řešení, které zahrnuje přepravu a balení zboží při kontrolované teplotě, sledování, viditelnost a kontrolování zásilek, dokumentaci trasy pro potřeby regulačních úřadů a globální know-how zajišťující rychlé celní odbavení.

Služba SenseAware získala v roce 2013 cenu pro Inovátora roku v oblasti integrity dodavatelského řetězce v soutěži Cool Chain Logistics Europe Excellence Awards v Basileji ve Švýcarsku.

Zdroj: TZ FedEx.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.