Menu

Firemní 15“ Toshiba Tecra Z50-C v prodeji

18.10.2016 11:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Firemní 15“ Toshiba Tecra Z50-C v prodeji

Firemní 15“ Toshiba Tecra Z50-C v prodeji | foto: CHIP

Toshiba uvádí v těchto dnech na český trh novou generaci firemního notebooku Tecra Z50-C. Přístroj charakterizuje nové, lehké a odolné hliníkové šasi a vyspělé bezpečnostní prvky pro ochranu citlivých firemních dat.

Toshiba mění s novou generací notebooku Tecra Z50 šasi a představuje lehký a odolný notebook s 15,6“ velkým, matným Full HD displejem a možnostmi vlastní konfigurace na míru dle individuálních potřeb. Zachovány zůstávají všechny klíčové vlastnosti profesionálních notebooků Toshiba, mezi které patří kromě matného displeje také kompletní sada portů v plné velikosti včetně síťového konektoru RJ-45, portů VGA i HDMI a řada prvků pro zachování bezpečnosti včetně vlastního Toshiba BIOSu. Nejvyšší řada Tecra přidává navíc podsvícenou, vodě odolnou klávesnici, a kombinaci ClickPadu a AcuPointu.

Nové hliníkové šasi notebooku Tecra Z50-C umožnilo dosáhnout dle konfigurace hmotnosti již od 2,1 kg. Nová konstrukce umožňuje uživatelskou výměnu baterie. Pokud baterie ztratí vlivem dlouhodobého používání část své kapacity, je možné ji bez potřeby servisního zásahu vyměnit za novou.

Kromě prvních vybraných modelů, které přicházejí právě v těchto dnech na trh, je možné notebook Tecra Z50-C objednat ve vlastní konfiguraci dle konkrétních potřeb již od 5 kusů. Objednávku je možné zadat společnosti Toshiba prostřednictvím některého z autorizovaných distributorů. Kromě volby procesoru, velikosti operační paměti a kapacity pevného disku lze volit mezi integrovanou grafikou Intel HD Graphics 520 nebo dedikovanou kartou NVIDIA GeForce 930M a mezi DVD mechanikou pro čtení a zápis optických disků či LTE modemem.

Bezpečnost dat v notebooku Toshiba Tecra Z50-C zajišťuje kombinace několika prvků – čtečky otisků prstů a SMART karet, vlastního BIOSU, který chrání nadstandardně počítač před útokem zvenčí, TPM čipu ve verzi 2.0, jenž umožňuje šifrovat data na pevném disku v případě krádeže a funkce Anti Theft, se kterou je možné po ztrátě nebo zcizení notebooku kompletně zamknout počítač.

Snadnou vzdálenou správu a řešení obtíží na cestách umožňuje IT oddělením nástroj Intel Active Management Technology (AMT) a při specifických prezentačních potřebách je možné zabezpečit notebook před odcizením pomocí zámku Kensington Lock. Na baterii vydrží notebook pracovat až 8,5 hodiny. O optimalizaci spotřeby a dlouhou životnost baterie se stará funkce Eco Utility.

Na náš trh právě přicházejí první čtyři konfigurace tohoto notebooku – Tecra Z50-C-10M, Tecra Z50-C-114, Tecra Z50-C-11J a Tecra Z50-C-11V. Všechny jsou vybaveny 8 GB operační paměti, rychlým SSD diskem s kapacitou 256 nebo 512 GB, osvědčeným WiFi adaptérem, integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 520 a čtečkou SD karet. Abyste mohli být kdykoli online, mají tři posledně jmenované integrován navíc LTE/3G modem.  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení