Menu

Fotoaparát s Androidem a další nové Nikony

22.08.2012 09:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Fotoaparát s Androidem a další nové Nikony

Fotoaparát s Androidem a další nové Nikony | foto: CHIP

Nikon uvádí několik nových kompaktních fotoaparátů. Najdeme mezi nimi miniaturní stylový kousek i model s operačním systémem Android.

Zajímavou novinkou je Coolpix S800c, který využívá operační systém Android, umí se  připojit k internetu pomocí sítě Wi-Fi a umožňuje stáhnout jakoukoli aplikaci ze služby Google Play, takže pomocí aparátu lze nejen snímat obrázky, ale také je upravovat či snadno sdílet na Facebooku nebo na Twitteru. A pokud je zrovna špatné světlo, může si majitel klidně i zahrát nějakou hru. Jinak je fotoaparát vybaven objektivem Nikkor s 10× optickým zoomem, 16Mpx snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 8,7 cm (3,5 palce). Fotoaparát disponuje 1,7GB vnitřní paměti pro fotografie a videosekvence a 680MB prostorem pro aplikace. Jinak podporuje paměťové karty typu SDHC až do velikosti 32 GB. Model Coolpix S800c se dodává ve čtyřech barvách: černý, červený, stříbrný a bílý. K dispozici bude za doporučenou maloobchodní cenu 9 490 Kč.

Mezi nově předváděnými modely jsme dále nalezli kompaktní ultrazoom Coolpix S6400, který je zajímavý především 12× optickým zoomem a 16Mpix snímačem CMOS, které se skrývají v těle o tloušťce necelých 2 cm. Ovládání je realizováno pomocí širokoúhlého dotykového displeje s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) a 460 000 pixely. Coolpix S6400 se dodává v pěti barvách: černé, červené, stříbrné, fialové a modré. K dispozici je za doporučenou maloobchodní cenu 5 790 Kč.

Mezi uváděnými novinkami se nám zalíbil ultrakompakt Coolpix S01, o kterém samotný výrobce hovoří jako o nejstylovějším modelu Nikon. Váží jen 96 gramů a díky rozměrům 7,6 x 5 x 1,7 cm je podle výrobce menší než platební karta. Je vybaven objektivem NIKKOR s 3× optickým zoomem, dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 6,2 cm (2,5 palce), obrazovým snímačem CCD s rozlišením 10,1 megapixelů, impozantní vnitřní pamětí o velikosti 7,3 GB a možností záznamu videosekvencí v rozlišení 720p. Fotoaparát COOLPIX S01 se dodává v pěti barvách: zrcadlové, růžové, červené, černé a bílé. K dispozici je za doporučenou maloobchodní cenu 3 790 Kč.

Nejdražším nově uváděným fotoaparátem pak je Nikon Coolpix P7700. Je osazen světelným objektivem Nikkor f/2,0–4,0 s ohniskovou vzdáleností 28–200 mm a s 7,1× optickým zoomem, velkým 12Mpix obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a velikostí 1/1,7 palce. Nabízí optickou redukci vibrací, videosekvence v rozlišení Full HD, formát RAW a výklopný náhledový displej LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce). Tento fotoaparát se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 12 490 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení