Menu

Fotomobil s rozlišením 41 megaixelů

02.03.2012 10:21 | Redakce Chip + Přidat komentář
Fotomobil s rozlišením 41 megaixelů

Fotomobil s rozlišením 41 megaixelů | foto: CHIP

Nokia představila na kongresu Mobile World Congress 2012 prvního zástupce řady hi-endových přístrojů s technologií Nokia PureView. Fotomobil Nokia 808 PureView má rozlišení 41 megaixelů.

Nokia 808 PureView je první smartphone s technologiemi pro zpracování obrazu Nokia PureView. Ty spojují optický senzor s vysokým rozlišením, optiku Carl Zeiss a vlastní algoritmy pro zpracování obrazu z dílny společnosti Nokia. Smartphone v sobě tedy kombinuje zmíněnou optiku a velký 41megapixelový senzor, přičemž velikost snímače je obdivuhodných 1/1,2“.
Vysoké rozlišení v praxi znamená možnost využívat zoom bez ztráty detailů a ostrosti a možnost sejmout obrazovou informaci ze 7 pixelů a následně ji pro získání co nejostřejšího obrazu sloučit do 1 pixelu. Při vyfocení ve vysokém rozlišení (maximálně 38 megapixelů) to také znamená možnost z pořízené fotografie použít pouze výřez. Ukázkové fotografie naleznete ZDE.
Kromě fotografování nabízí Nokia 808 PureView také možnost záznamu a přehrávání videa v rozlišení Full HD 1080p se 4× bezeztrátovým zoomem a s technologií Nokia Rich Recording, která je zde nasazena vůbec poprvé. Technologie Rich Recording umožňuje pořizovat audiozáznam v lepší kvalitě.
Smartphone Nokia 808 bude na českém trhu dostupný během druhého kvartálu letošního roku, doporučená maloobchodní cena bude zveřejněna v následujících týdnech.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení