Menu

Google by mohl zmizet z iPhone: Apple pravděpodobně pracuje na svém vlastním vyhledávači

29.10.2020 16:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google by mohl zmizet z iPhone: Apple pravděpodobně pracuje na svém vlastním vyhledávači

Google by mohl zmizet z iPhone: Apple pravděpodobně pracuje na svém vlastním vyhledávači | foto: Foter.com

Informace o tom, že Apple pracuje na svém vlastním vyhledávači, už po webu nějakou dobu kolují. Nyní se objevují další náznaky potvrzující, že výrobce iPhonů to myslí s vlastním vyhledávačem konkurujícím Googlu vážně.

Vyhledávání Google je už po mnoho let v podstatě bezkonkurenční. Pro vyhledávání na internetu se už vžil termín "vygůglovat" a pokud uživatelé potřebují na webu něco najít, v drtivé většině sahají po vyhledávači amerického koncernu. Mezitím ale přibývá náznaků, že Apple pracuje na produktu, který by mohl vyhledávání od Google konkurovat.

Spekulace na toto téma nejsou žádnou novinkou, nyní se ale odhaluje stále více detailů. Apple nedávno najal více zaměstnanců, kteří pracují v oblasti vyhledávacích technologií. Kromě toho je počítačový program AppleCrawler, automaticky prohledávající web a analyzující webové stránky, v poslední době mnohem aktivnější. Vypadá to, že webové stránky analyzuje mnohem rozsáhleji.

Apple versus Google: co by to znamenalo pro uživatele, pokud by Apple přišel s vlastním vyhledávačem

applesearchengine1

Vše nasvědčuje tomu, že do budoucna mohou být iPhony vybaveny vlastním vyhledávačem od společnosti Apple. | Zdroj: Firmbee/Pixabay

Z vnějšího pohledu to vše může působit jako plány na zlepšení Siri, ale Apple stále intenzivněji hledá zaměstnance v oblasti techlologií vyhledávání. Pokud by Apple skutečně pracoval na konkurenci Google, miliardy plynoucí ze smlouvy s Googlem by brzy mohly být minulostí. Doposud byl vždy jako vyhledávací standard v prohlížeči Safari na iPhonu nastaven Google, a za to koncern platí Applu každý rok několik miliard USD. Pokud by Apple skutečně vyvinul a uvedl svůj vlastní vyhledávací engine, dá se očekávat, že by mu ve svých vlastních produktech dal přednost.

Bylo to jen před pár lety, kdy už Apple poprvé udělal vše pro to, aby se stal nezávislým na Google. Apple Maps měly rozbít dominanci Google Maps, doposud ale s velmi malým úspěchem. Zda koncern z Cupertina podstoupí další velké riziko a postaví se Googlu v segmentu internetového vyhledávání, je zatím sporné – ale vzhledem k současným náznakům se to zdá docela možné. Je také jasnější, že postupy společnosti Google, která přijímá platby z reklamních příjmů jako primární poskytovatel služeb vyhledávání na milionech zařízení, budou brzy čelit regulačnímu tlaku.

mohlo by vás také zajímat: google čelí v usa žalobě antimonopolního úřadu z důvodu nekalé soutěže. jedním z důvodů je provázanost služeb koncernu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Upřímně si myslím, že iSearch by byl spíš konkurencí Bingu než Googlu.
    To mi připomíná, co se asi stalo s hlodačem a panem Hejlem…

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.