Menu

Google mění design: nové ikony pro androidové aplikace jsou už k dispozici

08.11.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google mění design: nové ikony pro androidové aplikace jsou už k dispozici

Google mění design: nové ikony pro androidové aplikace jsou už k dispozici | foto: Stephen Frank/Unsplash

Uživatelé mobilních zařízení s Androidem mají k dispozici nové ikony pro své aplikace. Týká se to především telefonování, zpráv a kontaktů.

V druhé polovině října Google zahájil uvolňování nových funkcí pro Zprávy. Měly by přinést snadnější ovládání a jejich součástí je i podpora technologie YouTube PiP (obraz v obrazu). V návaznosti na to Google uvolňuje i nové ikony, které jsou určeny především pro aplikace SMS/RCS, Telefon a Kontakty.

gicons

Nová grafika ikon pro základní aplikace smartphonu s Androidem: Google pokračuje ve změnách po jarním oznámení nových funkcí. | Zdroj: 9to5google.com

Nové obrázkové miniatury mají jednotný designový jazyk a jsou laděny do modrých tónů na světlém pozadí. Zvolená tématika má naznačovat, že aplikace slouží především k propojování uživatelů.

Ve srovnání s předchozím zpracování jsou nové ikony o něco méně realistické a více stylizované. Novinka se začíná objevovat na prvních telefonech uživatelů a první na řadu přicházejí testeři beta verzí. Někteří uživatelé ale hlásí, že nové ikony pro aplikace Telefon a Kontakty se jim objevily také po aktualizaci androidové aplikace Telefon.

Zdroj: 9to5googleSmartDroid

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Jen houšť

    Vidim, ze infantilizace a nevkusnost se nezbrzduje. To sakra nemuzou ve vycoji pracovat vyzrali a dospeli jedinci? A to se tyka cele oblasti IT!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení