Menu
CHIP Speedtest

Google Pay na smartphonech Huawei: uživatelé si mohou oddychnout

07.10.2019 13:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google Pay na smartphonech Huawei: uživatelé si mohou oddychnout

Huawei v současné době testuje beta verzi systému Android 10 a vlastní rozhraní EMUI 10 na svých vlajkových modelech P30 a P30 Pro. Někteří uživatelé P30 Pro nedávno nahlásili problémy s prováděním plateb Google Pay.

Důvodem je chybějící certifikace SafetyNet. Huawei nyní komentuje tento problém a dává všem uživatelům, kteří byli problémy postiženi, naději na zlepšení. Služba Googlu s názvem SafetyNet kontroluje kritické aplikace, jako jsou např. bankovní služby nebo Netflix, aby zjistila, zda zařízení pracuje s pravým a certifikovaným softwarem a tím zabránila zneužití.

Tento test údajně minulý týden u některých modelů Huawei P30 Pro s beta verzí EMUI 10 selhal. Poté, co britský vývojář MoDaCo Paul O'Brien komentovat neúspěšný test na Twitteru, několik dalších uživatelů P30 Pro nahlásilo stejný problém. Zdá se, že ostatní nejsou chybou ovlivněni, i když používají přesně stejnou verzi softwaru jako O'Brien.

Jde jen o dočasnou chybu? Huawei vydal prohlášení.

Společnost Huawei potvrdila Android autoritám, že některá zařízení P30 Pro se SafetyNet už dále nejsou v provozu. Jde pouze o malý počet zařízení s instalovanou beta verzí softwaru Android 10 EMUI 10. Huawei chce nyní ve spolupráci s Google pracovat na řešení, jak vysvětluje v oficiálním prohlášení:

"U některých modelů se obecně dodávaná beta verze operačního systému společnosti Google projevuje jako certifikovaná verze, přestože v kombinaci s konkrétním zařízením je stále v procesu certifikace. Po provedení výzkumu jsme zjistili, že naše globální beta verze EMUI 10, která byla vydána pro P30 a P30 Pro na začátku srpna, již nezobrazuje jako certifikované zařízení.

EMUI 10 na P30 a P30 Pro byl nedávno certifikován a certifikovaná verze bude v budoucnu dostupná globálně. Mezitím kontaktujeme společnost Google, abychom zjistili příčinu problému současných uživatelů beta verze a co nejdříve ji vyřešili."

Dobré znamení: jde jen o beta chybu?

huawei-p30

Huawei P30 Pro s uživatelským rozhraním EMUI založeným na Androidu (zde verze 9.1).

Chyba by se proto měla projevovat výhradně ve verzi beta. Problémy s finální verzí EMUI 9.1 nebyly dosud hlášeny a SafetyNet by měl znovu fungovat po oficiálním vydání EMUI. Očekává se, že buď Google vyřeší problém na serverech, nebo Huawei brzy předloží revidovanou beta verzi.

Naštěstí stále ještě platí výjimka od vlády USA, kdy v období její platnosti Huawei může přijímat aktualizace softwaru od Googlu. Alespoň na zařízeních, která už jsou na trhu.

Pokud by se chyba týkala i vás, můžete zkusit restartovat zařízení, resetovat jej na výchozí tovární hodnoty nebo se vrátit k EMUI 9.1.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení