Menu

Google stále před očima

10.04.2012 12:32 | Redakce Chip + Přidat komentář
Google stále před očima

Google stále před očima | foto: CHIP

Firma Google představila na sociální síti Google+ nový projekt Google Glass. Cílem projektu je vyvinout speciální brýle, které uživateli zprostředkují rozšířenou realitu – uživateli tedy realitu doplní o užitečné informace, ukážou mu cestu, umožní naplánovat schůzku, objednat zboží nebo zobrazí zprávy ze sociální sítě.

Brýle budou pochopitelně neustále připojeny na internet a o jejich ovládání se postará hlasový asistent (podobný jako Siri u iPhonu). Zatím jde samozřejmě pouze o koncept. Konečný produkt by mohl nahradit smartphone, fotoaparát i hudební přehrávač. 

Brýle budou disponovat blíže neurčeným displejem, GPS modulem, mikrofonem a kamerkou/fotoaparátem. Google zveřejnil několik fotografií i videí, které možnosti vyvíjených brýlí prezentují. Jak si Google funkci brýlí představuje, můžete vidět ZDE. Objevilo se ale i množství videí, které tento projekt parodují. Například ZDE, nebo ZDE.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení