Menu

Google uvedl hned tři novinky pro mapy: týkají se živého zobrazení, elektromobility a bezbariérového přístupu

22.11.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google uvedl hned tři novinky pro mapy: týkají se živého zobrazení, elektromobility a bezbariérového přístupu

Google uvedl hned tři novinky pro mapy: týkají se živého zobrazení, elektromobility a bezbariérového přístupu | foto: Enrique Alarcon/Unsplash

Uživatelé Map Google se brzy dočkají zásadní aktualizace. Oblíbená mapová služba zavede tři nové funkce.

Mapy Google jsou praktickou aplikací, jejíž možnosti můžeme využívat nejen v průběhu letních dovolených. Oceníme ji i při rychlé navigaci na neznámých místech, a to ať už při řízení v autě nebo při přesunech pěšky. Vývojáři připravili další tři užitečné funkce, jejichž postupné zavádění začne v nadcházejících dnech.

První novinka se týká zobrazení "Live View". Tato navigační pomůcka bude rozšířena o několik nových funkcí. Do budoucna se v ní budou zobrazovat také kavárny, bankomaty, restaurace a obchody. Nový "Live View" bude zpočátku k dispozici pouze ve vybraných městech, ke kterým patří Londýn, Los Angeles, New York, Paříž, San Francisco a Tokio.

Inovace v Mapách Google: na co se uživatelé mohou těšit

charging-lq

| Zdroj: Andrew Roberts/Unsplash

Druhá inovace se týká hledání dobíjecích stanic pro elektromobily. Do budoucna elektro-motoristé získají možnost filtrovat zobrazení podle dostupnosti rychlonabíjecích stanic a podle vhodného připojení pro jejich vůz. Uživatelům se poté nabídnou pouze vhodná nabíjecí místa, odpovídající jejich kritériím.

Třetí novinku ocení uživatelé, kteří jsou omezeni v pohybu. Mapy budou nabízet informace o tom, zda jsou konkrétní místa bezbariérová. Kromě vstupu do objektů uživatelé také najdou detailnější údaje o parkovištích, toaletách a místech pro sezení. Tato funkce se už testuje od roku 2020 v Austrálii, Japonsku, USA a Velké Británii. Nyní bude k dispozici celosvětově.

Uživatelé alternativy Map v prostředí Apple se také mohou těšit na nové funkce. Regiony Švýcarska, Nizozemska a Belgie dostanou nové zobrazení. Mapy budou podrobnější a nabídnou 3D zobrazení zajímavých míst a památek. Kromě toho se dále pracuje na vylepšení alternativní služby pro "Street View". Ta od Apple se jmenuje "Look Around".

Zobrazení fotografické mapy Apple zatím v uvedených zemích nepředstavil, ale první uživatelé už mohou vidět vylepšené nové zobrazení v obecném a 3D pohledu, které bylo doplněno o mnoho dalších detailů.

Zdroj: Blog.google, The VergeiPhoneTicker

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.