Menu

Gozi: nová hrozba pro Edge ve Windows 10

21.02.2016 13:08 | Karel Kovar + Přidat komentář
Gozi: nová hrozba pro Edge ve Windows 10

Gozi: nová hrozba pro Edge ve Windows 10 | foto: CHIP

Hackeři už se začínají zaměřovat na nový operační systém od Microsoftu. Důkazem je nová modifikace trojského bankovního koně Gozi.

Jednou z největších hrozeb pro běžné uživatele jsou specializované bankovní trojské koně, které proniknou do systému a dokáží doslova vyluxovat bankovní účty. Mezi ty nejznámější patří například Dyre, Ranit, Tinba nebo Gozi. Posledně jmenovaný patří vůbec mezi nejstarší malware tohoto druhu – poprvé byl detekován už v roce 2007. To ale v žádném případě neznamená, že by byl méně nebezpečný než jeho kolegové – spíše právě naopak. Od roku 2013 je jeho součástí i komponenta s Master Boot Record (MBR) rootkitem, která z něj dělá jeden z nejhůře detekovatelných (a odstranitelných) malwarů. Na internetu navíc koluje celá řada jeho variant, které se liší schopnostmi i cíli.

Nedávno byla dokonce bezpečnostními experty z IBM objevena nová varianta, která se pomocí injektáže kódu dokáže do systému infikovat prostřednictvím prohlížeče Edge ve Windows. Další podrobnosti najdete na webu Security Inteligence na

https://securityintelligence.com/gozi-banking-trojan-upgrades-build-to-inject-into-windows-10-edge-browser/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení