Menu

Hack při přehrávání Blu-Ray disků

19.03.2015 12:03 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hack při přehrávání Blu-Ray disků

Hack při přehrávání Blu-Ray disků | foto: CHIP

Jen málokdo by čekal, že přehrávání filmů může být rizikové. Nepříjemná zranitelnost ale dokazuje, že na nebezpečné hrozby lze narazit skutečně všude.

Britský bezpečnostní expert Stephen Tomkinson ze společnosti NCC Group objevil dvě kritické chyby v multimediálním softwaru na přehrávání Blu-Ray disků. Obě zranitelnosti umožňují útočníkům získat neomezený přístup k datům uživatele.

První ze zranitelností souvisí se špatnou implementací Javy a týká se programu PowerDVD od společnosti CyberLink, který najdete přeinstalovaný na celé řadě počítačů.

Druhá zranitelnost se týká hardwarových blu-ray přehrávačů i zde je zneužita Java – hack proběhne pomocí malých kousků označovaných jako „xlets“. Za zmínku také stojí, že pro hardwarové přehrávače už dokonce existuje exploit a najdete ho na adrese

www.malcolmstagg.com/bdp-s390.html.

Další podrobnosti o tomto problému lze najít na adrese http://securityaffairs.co/…malware.html, technické podrobnosti jednotlivých zranitelností pak na https://www.nccgroup.com/…box-escapes/.

2015-04-bluray2-nahled

Jedinou ochranou je prozatím deaktivace automatického spuštění přehrávání…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení