Menu

Hacker, který okradl Billa Gatese byl zatčen

13.04.2015 22:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hacker, který okradl Billa Gatese byl zatčen

Hacker, který okradl Billa Gatese byl zatčen | foto: CHIP

Myslíte si, že okrást jednoho z nejbohatších lidí planty je velký problém? Pro někoho očividně ne…

Bulharský hacker Konstantin Simeonov Kavrakov se stal před několika dny slavným – tedy alespoň pro IT nadšence. Podařilo se mu totiž ukrást peníze z účtu Billa Gatese, jednoho ze zakladatelů Microsoftu. A nebylo ani příliš obtížné…

Kavrakov byl šéf mezinárodní sítě, zaměřené na finanční zločiny – především krádeže a klonování karet, která operovala v USA a Evropě více než 10 let. A právě pomocí hacknutého bankomatu se podařilo podvodníkům zkopírovat kartu i Billa Gatese a odcizit mu z účtu tisíce dolarů. Kavrakov byl v hledáčku policií celé řady států, ale podařilo se ho dopadnout na Filipínách, když vybíral peníze z bankomatu pomocí zkopírované kreditní karty. Při dopadení bylo u něj nalezeno dalších sedm klonovaných bankovních karet a přibližně dva tisíce dolarů v hotovosti. Podle vyjádření policie byl Kavrakov už delší dobu pod dohledem policie v rámci akce Jugador, která měla za cíl odhalit vazby mezi hackery, finančními podvodníky a také on-line gamblery.

Další podrobnosti k celé události najdete na webu HackerNews na adrese http://thehackernews.com/…-hacked.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení