Menu

Hackeři kradou hesla uložená ve Firefoxu

13.08.2015 10:37 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hackeři kradou hesla uložená ve Firefoxu

Hackeři kradou hesla uložená ve Firefoxu | foto: CHIP

Používáte Firefox a máte v něm uložená hesla pro některé služby? Pak byste je měli co nejdříve změnit. 

Bezpečnostní experti nedávno objevili nový trik, jak lze ukrást uživatelům hesla uložená ve Firefoxu. Do reklamního banneru propašovaný exploit dokáže beze stop krást data uložená v souborech Firefoxu. Tento exploit už je aktivně využívaný a v současnosti krade například hesla na FTP, nebo konfigurační soubory pro Filezillu a subversion.

Zajímavé je, že chyba existuje i ve verzi pro Linux, kde exploit hledá globální konfigurační soubory, historii surfování nebo textové soubory obsahující v názvu řetězce „pass“ a „access“. Chyba se týká všech verzí prohlížeče s číslovkou 39.0.2 a starší. Aktuální Firefox 40 už má tuto zranitelnost zazáplatovanou. Alší podrobnosti najdete na adrese http://www.hotforsecurity.com/blog/new-firefox-zero-day-vulnerability-nabs-local-files-and-leaves-no-traces-12460.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    ta chyba se snadno opraví

    Chyba je v integrovaném prohlížeči pdf souborů.
    K jejímu opravení tedy stačí v nastavení firefoxu ten prohlížeč zakázat: nástroje – možnosti – aplikace – pdf a zde nastavit něco jiného. Například prohlížeč od foxit readeru nebo od adobe.

    Šťoural může ještě přes about:config, tam zadat pdf a vypnout prohlížeč ještě navíc přímo zde.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení