Menu

Hackeři kradou peníze z bankomatů

22.11.2016 15:25 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hackeři kradou peníze z bankomatů

Hackeři kradou peníze z bankomatů | foto: CHIP

Nový trend hackerských aktivit straší banky a společnosti provozující bankomaty. Právě ty jsou totiž cílem nových útoků.

Hackerské útoky na uživatele nebo finanční instituce začínají nahrazovat pro útočníky (finančně) zajímavější triky. Jedním z nich jsou útoky na samotné bankomaty: scénář je vždy stejný útočníci se dostali k počítači ovládajícímu bankomat, nainstalovali do něj trojského koně a vše uvedli do „původního stavu“, aby průnik nebylo možné odhalit. Jakmile byl bankomat naplněn bankovkami, zadali na klávesnici speciální kód a z přístroje se začaly „sypat“ bankovky. Tyto útoky až donedávna probíhaly v Rusku nebo Asii. Nedávno kyberbezpečnostní společnost Group-IB upozornila, že odhalila činnost hackerské skupiny, která infikovala bankomaty v dvanácti evropských zemích (například Polsku, Nizozemsku, Rumunsku nebo Španělsku).

Informaci potvrdili dva největší světoví výrobci bankomatů - společnosti Diebold Nixdorf a NCR Corp., kteří prohlásili, že útoky na ATM zaznamenali a už se svými zákazníky pracují na obraně před podobnými hrozbami.

Další podrobnosti najdete na webu TheHackerNews na http://thehackernews.com/2016/11/atm-hack-malware.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení