Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Hackerský útok na automobilku Tesla

27.04.2015 09:47 | Karel Kovar
Hackerský útok na automobilku Tesla

Neznámí útočníci získali během víkendu kontrolu nad DNS záznamy domény teslamotors.com a zneužili je k dalším útokům.

Většina automobilek se začíná z výrobců „plechových krabiček na kolech“ měnit na sofistikované a technologicky vyspělé společnosti, které mají velice blízko IT. Není žádným tajemstvím, že celá řada moderním vozů má větší výpočetní výkon než ještě nedávno používané raketoplány. S tím souvisí i větší nároky na IT vybavení firmy i samotného automobilu. Ne každá automobilka ale tento přechod zvládá bez obtíží.

S celou řadou nepříjemných situací se například potýká automobilka Tesla. Loni v létě se čínským studentům podařilo hacknout automobil a otevřít jeho dveře (http://www.theregister.co.uk/…sla_model_s/) a před několika týdny nabídl bývalý zaměstnanec automobilky za 60 dolarů hackerský kit, který otevře libovolný model (http://www.forbes.com/…-60-dollars/).

2015-06-tesla2-nahled

Do nepříjemné situace se Tesla dostala i tento víkend, kdy skupina hackerů získala kontrolu nad DNS záznamy domény teslamotors.com. Toho poté zneužili k zobrazení vlastní webové stránky a k přesměrování emailů na vlastní mail server. Díky tomu se jim povedlo resetovat heslo k oficiálnímu Twitter účtu. V současnosti má ale již Tesla kontrolu nad webem i Twitterem zpět.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení