Menu

K novým iPhonům a Macům přibude ještě další novinka

07.12.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
K novým iPhonům a Macům přibude ještě další novinka

K novým iPhonům a Macům přibude ještě další novinka | foto: Apple

Apple pro nás zdá se připravuje do konce roku 2020 ještě jedno velké překvapení. Kromě iPhonu 12 a nových počítačů Mac je v pozadí ještě něco skrytého. Co můžeme od technologického giganta z Cupertina očekávat? Spekulace jsou hned o třech produktech.

Společnost Apple už v průběhu roku 2020 učinila několik velkých oznámení. Ke stěžejním určitě patří nové modely smartphonů iPhone 12 a počítačů Mac s vlastními procesory. Tím to ale zjevně nekončí, jak tvrdí některé informační úniky. Serveru MacRumors se podařilo něco zjistit z interního oznámení společnosti. Apple podle všeho plánuje do konce roku ještě jedno velké uvedení.

Interní zpráva, prostřednictvím které Apple informoval poskytovatele služeb, naznačuje, že 8. prosince 2020 proběhne další oznámení produktu. Kdo by očekával živý video streaming v přímém přenosu, bude asi zklamán. Více pravděpodobnější, než spontánní událost v podobě show, je oficiální forma oznámení. Podobné zprávy od výrobce byly v interním kanálu publikovány například před uvedením nových modelů Mac a iPhonů 12, takže i přes jistou informační zdrženlivost se dá ještě něco očekávat.

appleunveils1

Uvedení nových modelů iPhonů se letos oproti zvyklostem v předchozích letech zpozdilo. Přesto nás Apple plánuje do konce roku ještě něčím překvapit. | Foto Chip/iPhone

V pozadí různých spekulací a zvěstí, které kolovaly o dalším novém produktu Apple, se hovořilo o třech možnostech připravovaných zařízení. Zpočátku to byly náznaky o tom, že Apple pracuje na nových sluchátkách AirPods, které by byly navrženy jako sluchátka přes uši (circumaurální).

Kromě toho se ozývají další spekulace o tzv. AirTags. Jde o malá sledovací zařízení s Bluetooth konektivitou, která by se mohla dát použít k vyhledávání ztracených věcí. Dají se jednoduše připevnit ke klíčům nebo peněžence a v případě potřeby jejich nalezení snadno poskytnou svou lokalizaci.

Nakonec se může jednat i o novou Apple TV, která by už mohla být vybavena novým procesorem pro dosažení vyššího výkonu. Také se hovoří, že Apple má v plánech revizi dálkového ovládání.

Úterý 8. prosince tedy ukáže, zda a jaké oznámení má Apple připraveno ještě pro tento rok.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.