Menu

Headset pro virtuální realitu od Applu: výrobce iPhonu zřejmě plánuje i levnější model

21.01.2023 09:06 | Josef Mika + Přidat komentář
Headset pro virtuální realitu od Applu: výrobce iPhonu zřejmě plánuje i levnější model

Headset pro virtuální realitu od Applu: výrobce iPhonu zřejmě plánuje i levnější model | foto: Obr.: Unsplash/JESHOOTS.COM

Věrní fanoušci Applu čekají, že headset pro ně bude mít jejich preferovaný výrobce připravený už letos. Jeho cena by se ale měla pohybovat někde kolem 3 000 dolarů (cca 70 tisíc Kč). Společnost však již zřejmě pracuje i na levnější verzi.

Proslýchá se, že náhlavní souprava AR/VR od Apple se objeví na trhu již letos, psali jsme o tom zde. Model bude údajně stát kolem 3000 dolarů. Podle agentury Bloomberg bude ale později následovat i levnější verze. Údajně by měla být zhruba v cenové relaci iPhonu.

Ceny modelů iPhone 14 se pohybují od 799 do 1 599 dolarů za dražší model s kapacitou 1 TB. V současné době však není známo, kde se cena této výhodnější náhlavní soupravy bude nacházet. Podle zpráv bude konkurovat headsetu Meta. To znamená, že cena by se mohla pohybovat kolem 1 500 dolarů.

AR/VR headset od Applu: Cenu pravděpodobně sníží levnější komponenty

V současné době dominuje trhu s headsety pro virtuální realitu zejména společnost Meta. Zákazníci si tato zařízení kupují, aby mohli hrát videohry, sledovat videa nebo se účastnit virtuálních konferencí. Brýle pro rozšířenou realitu (AR - Augmented Reality) naopak kombinují zobrazení a informace s pohledem na reálné prostředí. Cílem je, aby uživatelé mohli brýle nosit v každodenním životě.

Apple plánuje použít při výrobě levnější komponenty a tím snížit cenu. K tomu je třeba použít čipy, které jsou na stejné úrovni jako ty používané v iPhonu. I tento levnější model by ale měl obsahovat všechny funkce, které budou k dispozici i v připravovaném špičkovém modelu.

Zdroj: Bloomberg

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení