Menu

Herní tablet Pipo T9

04.08.2014 14:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Herní tablet Pipo T9

Herní tablet Pipo T9 | foto: CHIP

Společnost Satomar rozšířila nabídku tabletů Pipo o nový model T9. Ten nabízí výbavu v čele s osmijádrovým procesorem a 13Mpx fotoaparátem s automatickým ostřením.

pipot9-01-nahled

Největším lákadlem nového tabletu Pipo T9 je podle výrobce jeho hardwarová výbava. Tablet má osmijádrový procesor MediaTek 6592 s frekvencí 1,7 GHz. Výrobce nepodcenil ani kapacitu operační paměti, která má hodnotu 2 GB. Jako grafická karta byla použita ověřená Mali 450. Podle společnosti Sotomar tak dosahuje v Antutu Benchmarku kolem 30 000 bodů. Pro ukládání dat má uživatel k dispozici 32 GB paměti, kterou lze dále rozšířit za pomocí paměťových karet microSDHC. 

Pipo T9 nabízí úhlopříčku 8,9“ s rozlišením FullHD. Velmi dobře je na tom Pipo T9 také v oblasti datové konektivity. Kromě standardní podpory Wi-Fi je možné využívat také připojení prostřednictvím 3G. Tablet lze využít také jako GPS navigaci, na kratší vzdálenost lze data přenášet přes Bluetooth.

pipot9-03-nahled

Uživatele zaujme i multimediální výbava. Fotky lze pořizovat 13Mpx snímačem s automatickým zaostřováním, přední kamera má pak rozlišení 2 Mpx. Kromě focení lze pro zábavu využít také vestavený FM přijímač. Baterie v tabletu Pipo T9 má kapacitu 7 300 mAh a výrobce nabízí možnost jejího duálního nabíjení. Příkon energie lze tak současně zajistit nejenom přes nabíječku, ale také přes microUSB kabel zapojený např. do externí baterie nebo počítače.

Tablet je dodávány v kompletní české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play. Jako operační systém je použit Android ve verzi 4.2. Doporučená cena je 7 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení