Menu

Hořčíková 14″ Tecra Z40

10.12.2015 08:04 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Hořčíková 14″ Tecra Z40

Hořčíková 14″ Tecra Z40 | foto: CHIP

Toshiba představila vrcholnou konfiguraci profesionálního notebooku Tecra Z40, který zaujme velmi lehkým a přitom odolným hořčíkovým šasi. Je osazen procesorem Intel Core i7, LTE modemem, SSD diskem s kapacitou 256 GB, displejem s rozlišením 1 600 x 900 bodů a váží méně než 1,5 kg.

Model Tecra Z40 byl podle výrobce navržen tak, aby udržoval rovnováhu mezi mobilitou, velikostí displeje a přitom poskytl maximální výkon. Stejně jako všechny notebooky řad Tecra a Portégé má matný displej a na spodní straně je vybaven dokovacím konektorem. Všechny porty jsou v plné velikosti, včetně HDMI a VGA. Bezpečnost a specifické firemní využití podtrhuje čtečka otisků prstů a čtečka Smart karet. Pro případ ztráty nebo odcizení notebooku a ochranu citlivých firemních dat je v modelu Tecra Z40 integrován vlastní BIOS, TPM čip, a data na SSD disku jsou šifrována.

tecra-z40-02-z-screen-nahled

Srdcem tohoto přístroje je procesor Intel Core i7 i75600U taktovaný na frekvenci 2,6 GHz, který podporuje 8 GB operační paměti a rychlý 256 GB disk SSD. Pro práci na cestách je klíčová výdrž na baterie, která podle Toshiby dosahuje až 151 hodin.

Uživatelé mají na výběr různé verze operačního systému. Předinstalován je systém Windows 7 Professional, přibaleny jsou DVD disky se systémem Windows 8 a k dispozici je bezplatná možnost upgradu na Windows 10.

Odolnost notebooku byla testována v laboratorních podmínkách nezávislého zkušebního ústavu TÜV Rheinland, ve kterém prošel sadou zátěžových testů Highly Accelerated Life Tests (HALT). Při nich je simulován životní cyklus notebooku a jeho konstrukce je vystavována zátěžovým testům v oblasti vibrací, teplotních změn, náhodných pádů a tlaku na víko. K notebooku se nyní vztahuje standardně 3letá záruka onsite s opravou u zákazníka a zároveň Záruka spolehlivosti (Reliability guarentee), která platí po dobu jednoho roku od zakoupení přístroje. Ta zajišťuje, že pokud notebook vypoví službu během prvního roku od zakoupení kvůli výrobní vadě, získá zákazník kromě bezplatné opravy zpět i celou pořizovací cenu přístroje. Doporučená koncová cena tohoto přístroje je 45 790 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení