Menu

HP poprvé v ČR ukázalo tablet Slate 7 i nejrychlejší tiskárnu na světě OfficeJet X Pro

08.04.2013 10:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
HP poprvé v ČR ukázalo tablet Slate 7 i nejrychlejší tiskárnu na světě OfficeJet X Pro

HP poprvé v ČR ukázalo tablet Slate 7 i nejrychlejší tiskárnu na světě OfficeJet X Pro | foto: CHIP

Společnost HP představila novinky pro jarní sezonu, které budou postupně přicházet na český trh. Tyto novinky charakterizují dva stěžejní trendy: výrazný nástup tabletů (i pro komerční použití) a prosazování inkoustových tiskáren do firemního prostředí.

Poprvé byla v České a Slovenské republice předvedena jedna z nejočekávanějších novinek, tablet HP Slate7. Tento cenově dostupný tablet (měl by stát kolem 4000 Kč a prodávat se začne v květnu) s operačním systémem Android Jelly Bean. Tablet má 7ʺ displej a hmotnost pouze 368 g. Jeho tělo, které tým vývojářů vybarvil kombinací černé barvy s šedým nebo červeným odstínem na zádech, je vyrobeno z odolné nerezové oceli. HP Slate7 je také prvním tabletem na trhu, nabízejícím technologii Beats Audio pro přehrávání zvuku.

Tablety HP se prosazují i v komerčním prostředí. Model HP ElitePad 900 je primárně určen k využití v komerčním segmentu jako produkt navržený pro podnikání nebo ve státní správě, zdravotnictví a obchodu. Pracuje s operačním systémem Microsoft Windows 8. Tablet nabízí plnou servisní podporu a rozšířené možnosti zabezpečení i správy stejně jako ostatní produkty řady HP Elite. Představeno bylo i pouzdro HP Smart Jacket, které nabízí širší možnosti konektivity, zvyšuje životnost baterie a přidává další funkce, díky nimž lze tablet přizpůsobit pro různé specializované účely. HP ElitePad 900 je k dostání za cenu od 17 990 Kč.

Právě nyní HP spouští také prodej podnikového konvertibilního zařízení, modelu HP EliteBook Revolve. Jediné pootočení zápěstím stačí a z HP EliteBook Revolve se stane tablet, nebo notebook.

HP OfficeJet Pro nastoluje trend pronikání inkoustového tisku do kanceláří

Pro potřeby menších firem nabízí HP modelovou řadu OfficeJet Pro. Náklady na vytištěnou stránku dosahují podle HP poloviční hodnoty než u srovnatelné laserové tiskárny. Spotřeba elektrické energie při tisku je přitom přibližně stejná jako spotřeba mnoha elektrických spotřebičů v režimu stand-by.

Nově představená tiskárna HP OfficeJet Pro X 451 dw navíc nabízí inkoustové náplně s kapacitou až 9 000 stran, produkuje o polovinu méně odpadu než laserové tiskárny, a především dosahuje rychlosti tisku přes 50 stran za minutu. Další modely tiskáren řady OfficeJet Pro X jsou dokonce díky rychlosti tisku 70 stran za minutu zapsány v Guinessově knize rekordů. Řada HP OfficeJet ProX se na lokálním trhu objeví koncem roku 2013.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení