Menu

Co si zahrát o víkendu? Epic Games rozdává tajemné Prey a další dvě hry

13.05.2022 14:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Co si zahrát o víkendu? Epic Games rozdává tajemné Prey a další dvě hry

Co si zahrát o víkendu? Epic Games rozdává tajemné Prey a další dvě hry | foto: Arkane, Bethesda/Epic Games Store

Pokud se chystáte na víkend plný odpočinku a hraní, zřizovatel obchodu Epic Games Store nabízí řešení vaší potenciální videoherní krize. Na omezenou dobu umístil volně ke stažení sci-fi Prey z roku 2017 a dvě další hry pro PC.

Prey zdarma na Epic Games

V hlavní roli se objevil sci-fi titul od vývojářského studia Arkane, které pracuje pod molochem Bethesda. Kdyby vám bylo jméno vývojářů neznámé, vzpomeňte na Dishonored 1 i 2 nebo aktuální FPS střílečku pro PlayStation 5 jménem Deathloop.

V Prey se octnete v kůži Morgana Yu na vesmírné lodi Talos-I. Kromě toho, že má vaše hlavní postava problémy s pamětí, začnete postupně zjišťovat, že loď je zamořena inteligentní mimozemskou rasou Typhon. Tělesné schránky mimozemšťanů jsou složeny z lesklé tmavé látky připomínající želé nebo hustší tekutinu. Jejich devizou tedy je, že na sebe umí brát podobu takřka čehokoliv – hrnku a jiných malých předmětů, anebo humanoidních stvůr několikrát větších než jste vy.

Prey si můžete na Epic Games Store přiřadit k účtu až do 19. května zadarmo a pak už vás o hru nikdo nikdy nepřipraví. Na konzolích PlayStation je součástí služby PS Now, od června by tedy měla být v rámci zvýšeného předplatného PS Plus.

Severské mytologii zdar!

epic-2

| Zdroj: Arkane, Bethesda/Epic Games Store

Další bezplatnou hrou na Epic Games je Jotun: Valhalla Edition. Ta nás vezme na mrazivý sever, kde se zhostíme role hlavní hrdinky Thory. Ta zemřela v boji a nyní se musí poprat o to, aby si zasloužila místo v síni udatných – Valhalle.

Hra si vysloužila samá kladná hodnocení, a to hlavně za vyprávěný příběh a také audiovizuální stránku. Potěší příjemná kreslená stylizace a nápadité vyobrazení severské mytologie.

Bláznivé závody Redout: Enhanced Edition

Poslední bezplatnou hrou pro nadcházející týden v obchodě Epic Games je závodní arkáda Redout. Ta podle traileru vypadá velmi pěkně, zaujme hlavně nápadité prostředí kolem závodních tras, odlesky vody a obecně sluneční paprsky. V případě, že jste nadšeným fanouškem multiplayeru, hra nemá problém ani s tímto prvkem.

Pro Redout platí to stejné, jako pro dvě výše zmíněné hry. Titul je se 100% slevou dostupný do 19. května, běžná cena přitom činí 210 korun včetně DPH.

Zdroj: Epic Games Store

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení