Menu

HTC zvažuje koupi WebOS

13.09.2011 05:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
HTC zvažuje koupi WebOS

HTC zvažuje koupi WebOS | foto: CHIP

Nutně ho však prý nepotřebují.

HTC zvažuje koupi operačního systému, připustila předsedkyně HTC Cher Wang. Společnost však prý nic neuspěchá. Neřekla sice určitě, že jde o WebOS, ale víceméně by to byla to jediná možnost. HTC však podle ní vlastní OS nutně nepotřebuje. Své telefony dokáže dostatečně odlišit od konkurence i pouhou nadstavbou, jako je HTC Sense.

Samsung, na rozdíl od HTC, už několikrát prohlásil, že o WebOS zájem nemá. Choi Gee Sung, CEO Samsungu, řekl na veletrhu IFA, že „móda nakupovat operační systémy není správná“, a dodal, že na dalším vývoji vlastního systému Bada pracují v Samsungu pilněji, než se může zdát zvenčí.

Ke koupi společnosti Motorola Mobility Googlem Cher Wang z HTC prohlásila, že to bylo rozhodnutí správné, jelikož Motorola prý drží mnoho důležitých patentů. (O síle patentového portfolia Motoroly však pochybuje Florian Mueller, jenž poukazuje na to, že v minulosti neodradilo od žalob proti Motorole ani Apple, ani Microsoft.)

HTC je s Googlem zadobře: Google předminulý týden přeprodal HTC devět důležitých patentů, se kterými HTC obratem zažalovalo Apple; ten se totiž s HTC soudí kvůli Androidu podobně jako se Samsungem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení