Menu

Huawei má skládací smartphone - Mate X

25.02.2019 10:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Huawei má skládací smartphone - Mate X

Huawei má skládací smartphone - Mate X | foto: CHIP

Společnost Huawei představila na Mobile World Congress (MWC) 2019 skládací smartphone Huawei Mate X. Novinka se pyšní 7nm čipsetem Balong 5000 s podporou 5G sítí, vysokokapacitní 4500 mAh baterií podporovanou 55W rychlonabíječkou.

Huawei Mate X disponuje FullView displejem o velikosti 6,6 palce. Při rozložení se změní na 8palcový tablet o tloušťce pouhých 5,4 mm. Podle výrobce se displej vyznačuje vysokou odolností proti poškrábání. Vlajkové modely Huawei jsou vždy vybaveny těmi nejvýkonnějšími fotoaparáty a Huawei Mate X se nijak neliší. Uvnitř tenkého těla smartphonu jsou k dispozici nejnovější fotoaparáty Leica. Ohebná konstrukce umožňuje, aby byl využit zároveň přední i zadní fotoaparát.

huawei-mate-x-6-nahled

Do těla s tloušťkou jen 5,4 mm se vešla baterie s kapacitou 4500 mAh. Pomocí nabíječky Huawei 55W SuperCharge pak doplní baterii zpět na 85 % za pouhých 30 minut. Huawei Mate X by se měl začít prodávat v polovině letošního roku za cenu 2 299 EUR, tedy asi 59 000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení