Menu

Huawei: manuální instalace služeb Google byla nečekaně zablokována

26.11.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Huawei: manuální instalace služeb Google byla nečekaně zablokována

Huawei: manuální instalace služeb Google byla nečekaně zablokována | foto: XDA Developers

Novější smartphony od Huawei už jsou nějakou dobu ochuzeny o populární aplikace Google. U některých služeb si doposud uživatelé vystačili s následnými instalacemi. Vypadá to ale, že i s tím je nyní konec.

Kvůli sankcím ze strany americké administrativy má Huawei už po nějakou dobu zákaz instalovat na své nové smartphony s Androidem oblíbené služby od Google, například Obchod Play, Mapy Google nebo Gmail. Jako alternativu se Huawei pokouší zavést vlastní operační systém HarmonyOS.

Mnoho uživatelů se snaží vypořádat i s touto situací. S trochou know-how je možné chybějící programy na smartphony Huawei instalovat ručně, a to prostřednictvím instalačních balíků APK. Pak se jejich zařízení stanou hned o něco více atraktivnější.

Nyní ale mnoho uživatelů informuje, že Google instalaci nejnovějších verzí mnoha aplikací pomocí uvedené metody blokuje. Možná se situace opět brzy změní, což ale takřka s jistotou nelze říci o spolupráci mezi Huawei a Google.

Huawei: aplikace Google už údajně nejsou kompatibilní s CPU

huaweiappsblocked1

Ruční instalace aplikací Google je nyní už také blokována. | Zdroj: Sinodefenceforum/Uživatel: quantumlight

Při pokusu o instalaci aplikací Google na smartphony Huawei se v poslední době mnoho uživatelů setkalo s hláškou, že aplikace už pravděpodobně nejsou kompatibilní s CPU Kirin, který se používá v zařízeních Huawei. U starších verzí programů by však instalace stále měla být možná – zjevně se tedy jedná o záměrné blokování telefonů Huawei společností Google.

Uživatelům se dále doporučuje, aby do zařízení instalovali "oficiální verzi" aplikací, což kvůli chybějícímu Obchodu Play není možné.

V současné chvíli není jasné, zda se v konečném důsledku jedná o záměrný krok společnosti Google, nebo jen o dočasnou chybu. Bude zajímavé sledovat, jakým způsobem se věci vyvinou v příštích několika týdnech a měsících.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení