Menu

HarmonyOS: první beta verze alternativy Androidu už stojí přede dveřmi

12.11.2020 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
HarmonyOS: první beta verze alternativy Androidu už stojí přede dveřmi

HarmonyOS: první beta verze alternativy Androidu už stojí přede dveřmi | foto: Pixabay/THAM YUAN YUAN

Náhrada systému Android od společnosti Huawei, HarmonyOS, už zaklekla do startovních bloků. Podle nejnovějších informací by první uživatelé měli mít možnost otestovat beta verzi operačního systému ještě letos.

Operační systém HarmonyOS pro mobilní telefony už Huawei nějakou dobu vyvíjí. V průběhu letošní vývojářské konference výrobce oznámil, že na vybraných typech telefonů bude do konce roku možné otestovat jeho beta verzi.

Nová informace nyní oznamuje datum uvolnění této beta verze. Na prvních smartphonech Huawei bude možné Harmony OS otestovat ještě letos.

Podle informátora s přezdívkou Changan Digital King je předběžným datem, kdy by měla být beta verze HarmonyOS k dispozici vývojářům, 18. prosinec. Dodává, že po uvolnění beta verze mohou první uživatelé upgradovat na tuto verzi až v průběhu ledna a února 2021.

Huawei HarmonyOS: beta verzi budou pravděpodobně moci testovat uživatelé P40

harmonyosbeta1

První uživatelé by měli mít možnost otestovat alternativu mobilního operačního systému HarmonyOS od Huawei ještě letos. | Zdroj: Pixabay/Jean van der Meulen

Společnost Huawei intenzivně pracovala na vývoji svého operačního systému pro různé typy produktů. I když už existují komerčně dostupná zařízení, na kterých operační systém běží, například televize, chytré kamery a řídící jednotky pro automobily, uživatelé mají větší zájem vyzkoušet si jej na chytrých telefonech.

Očekává se, že Huawei nasadí nový operační systém nejprve na telefony s EMUI 11, počínaje svými vlajkovými zařízeními Mate 40.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení