Menu
CHIP Speedtest

I nejnovější Windows jsou stále velmi zvědavá: skvělý nástroj ochrání vaše soukromí

13.06.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
I nejnovější Windows jsou stále velmi zvědavá: skvělý nástroj ochrání vaše soukromí

I nejnovější Windows jsou stále velmi zvědavá: skvělý nástroj ochrání vaše soukromí | foto: archiv CHIP.cz

Různá nastavení ochrany soukromí a telemetrie jsou rozesetá po různých zákoutích Windows. Ačkoliv se Microsoft v tomto ohledu trochu zlepšil a některá z nich zprůhlednil, uživatel, který by chtěl mít své soukromí pod kontrolou, se neobejde bez dalších nástrojů.

Jedním z nejlepších je O&O ShutUp10, který všechna nastavení týkající se sledování uživatele spojuje na jednom místě a brzdí tak systém v jeho nadměrné zvědavosti. Aktuální verze programu je kompatibilní s nejnovější aktualizací systému Windows 10 2004. Nástroj ani není potřeba instalovat, stačí po jeho stažení spustit soubor exe.

V nové verzi 1.8.1412 je dispozici celý seznam nových funkcí, které zejména brzdí zvědavost aplikací. Nové možnosti zpřístupňují deaktivaci sledování aktivit uživatelů na webu, umí skrýt filtr SmartScreen nebo deaktivovat hlášení a zasílání dat o aktivitách či selhání programů. Všechny změny ve funkcích a vylepšení najdete v seznamu změn na webových stránkách výrobce.

Stáhněte si: O&O ShutUp10

shutup-logo

O&O ShutUp10 1.8.1412

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný nástroj pro zamezení špehování uživatelů v systému Windows 10.

Stáhněte si

 

Výhody
ochrana soukromí
kontrola služeb sledování polohy
není potřeba instalovat

Více soukromí po několika kliknutích

shutupupdate0

Jednoduchá obsluha: pouhými několika kliknutími lze přijmout doporučení pro větší ochranu soukromí.

Jednotlivá nastavení jsou rozdělena zřetelně a do několika kategorií, a obsahují i konkrétní vysvětlení. Jde např. o skupiny "Ochrana osobních údajů" nebo "Zabezpečení". Důležitý je sloupec "Doporučeno", kde se dozvíte, zda se jedná o povinná nastavení, nebo volitelné možnosti. V každém případě uživatelé mají nad nastaveními plnou kontrolu, mohou je samostatně volit nebo převzít programem nabízené návrhy prostřednictvím volby "Akce". Co je důležité: každý systém je trochu jiný a hluboké zásahy do systému se mohou negativně projevit na jiných místech. Z toho důvodu ShutUp10 nastavuje bod obnovení, a také umožňuje obnovit tovární nastavení systému Windows.

Přehledné a se skvělými funkcemi

shutupupdate1

Grafické pomůcky, jako například modré a šedé přepínače, na první pohled zlepší orientaci o dostupných funkcích.

Do nástroje stále přibývají nové přepínače, které odpovídají velkým aktualizacím systému Windows 10. Například deaktivace historie vyhledávání, sledování aktivity a odesílání telemetrií. ShutUp10 poskytuje pro každý bod vysvětlení. Modrošedé zbarvení tlačítek napovídá, zda už je funkce aktivována, či nikoliv.

UŽITEČNÝ NÁSTROJ PRO OCHRANU soukromí

O&O ShutUp10 je užitečný nástroj pro ochranu soukromí uživatelů ve Windows 10, který při velkém množství nastavení šetří čas. Obsluha je jednoduchá, vysvětlení jsou srozumitelná a díky zabudovaným bezpečnostním mechanismům se nemusíte příliš bát vedlejších účinků.

Nicméně podobně jako u všech systémových nástrojů platí, že hluboké zásahy do Windows mohou vést k nečekaným vedlejším účinkům. Při aktivaci možností buďte proto velmi opatrní.

mohlo by vás také zajímat: tři skryté aplikace Windows, které doporučujeme vyzkoušet


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.