Menu

IBM pomůže s nakupováním

10.07.2012 13:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
IBM pomůže s nakupováním

IBM pomůže s nakupováním | foto: CHIP

Výzkumníci IBM Research představili novou mobilní nákupní aplikaci pracující s rozšířenou realitou (tzv. augmented reality). Až opustí prostředí výzkumné laboratoře, umožní zákazníkům v obchodech skenovat zboží při procházení mezi regály a získávat tak individualizované informace, doporučení nebo slevové kupony.

Uživatelé si podle představ IBM budou moci na svůj chytrý telefon nebo tablet stáhnout aplikaci, která jim ulehčí nakupování. Po instalaci aplikace a zaregistrování si vytvoří profil, v němž zadají informace, které se mají zohlednit – od obsahu alergenních látek až po to, zda je obal výrobku biologicky rozložitelný. Když pak namíří kameru na svém mobilním zařízení na dané zboží, aplikace produkt rozpozná a pomocí technologie rozšířené reality doplní snímek o digitální informace, jako například složení, cenu, hodnocení nebo aktuální slevy.

Při používání prototypu aplikace od IBM spotřebitel může například zadat, že hledá snídaňové cereálie s nízkým obsahem cukru, vysokým hodnocením zákazníků a navíc za akční cenu. Při přejetí polic s cereáliemi kamerou aplikace zvýrazní výrobky, které odpovídají zadaným parametrům, a kupujícímu nabídne jednodenní slevový kupon, aby ho motivovala ke koupi.

Kamera na mobilním zařízení díky pokročilé technologii zpracování obrazu rozpozná jednotlivé výrobky podle jejich tvaru, barvy a dalších prvků. Koncový systém daného prodejce, založený na softwaru z řady IBM Smarter Commerce, pak do mobilního zařízení zašle požadované informace, které aplikace díky pokročilé technologii pro rozšířenou realitu digitálně zobrazí na snímku zboží.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení