Menu

IdeaPady do businessu

22.10.2010 09:04 | Redakce Chip + Přidat komentář
IdeaPady do businessu

IdeaPady do businessu | foto: CHIP

Řada notebooků a netbooků IdeaPad se opět rozšiřuje. Tentokrát o dvě řady notebooků „V“ a „B“, které jsou primárně určeny pro podnikatele, živnostníky a malé podniky (SMB). Cenově dostupné modely jsou vybaveny ergonomickou klávesnicí s numerickou částí, operačním systémem navrženém pro potřeby SMB a funkcemi, jako je například software ReadyComm pro správu a sdílení internetu.

Vybrané modely mají také DVD mechaniku, integrovanou webovou kameru nebo stereo reproduktory. Notebooky disponují sadou Lenovo Security Suite. Pomocí ní se lze chránit před neoprávněným přístupem heslem a ověřením otisku prstu, ukládat soubory na ukrytý virtuální disk, který data šifruje, a kromě toho je možné využít ochranu před nezvanými zájemci o data pomocí zámku USB portu. Samotnou práci s notebooky usnadňuje i Lenovo OneKey Rescue Recovery systém, který pomáhá obnovit ztracené nebo poškozené soubory.
Z řady „V“ budou na našem trhu dostupné dva modely – IdeaPad V560 a IdeaPad V460. 15palcový notebook IdeaPad V560 s širokoúhlým displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů stejně tak jako 14palcový model IdeaPad V460 zaujmou svým kovovým vzhledem. Modely IdeaPad V560 i V460 jsou vybaveny procesorem až Intel Core i5. Nechybí jim ani integrovaná webová kamera, čtečka paměťových karet 4 v 1 nebo bezpečnostní slot Kensington. Notebook IdeaPad V560 je vybavený VGA a HDMI porty a 3 x USB porty. Model IdeaPad V460 má nízkou hmotnost - 2,2 kg, a tenké provedení (340 x 234,6 x 20,2 – 32,9 mm). Pro komunikaci s okolím oba dva notebooky nabízí gigabitový Ethernet, Bluetooth 2.1 a také bezdrátový adaptér.

Vše ve vysokém rozlišení

Notebook IdeaPad B560, první zástupce z řady B, je vybaven 15,6“ širokoúhlým displejem, procesorem až Intel Core i3, až 4 GB paměti DDR3 a pevným diskem s kapacitou až 500 GB. Může se pochlubit výdrží provozu na baterie až 4,5 hodiny. Volitelná grafická karta NVIDIA GeForce Optimus umožňuje lepší přehrávání videa, širokoúhlý displej s LED podsvícením zase ostrý obraz s minimální spotřebou energie.

Ceny a dostupnost

Nové řady notebooků IdeaPad budou k dispozici na konci října. IdeaPad V560 se bude na našem trhu prodávat za cenu od 9 900 Kč, IdeaPad V460 za cenu od 14 200 Kč a IdeaPad B560 za cenu od 9 200 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení