Menu

IFA 2018: Technika se postará o lepší život

24.04.2018 11:28 | Milan Loucký + Přidat komentář
IFA 2018: Technika se postará o lepší život

IFA 2018: Technika se postará o lepší život | foto: CHIP

Jedním z klíčových témat veletrhu IFA 2018 v Berlíně, který se bude konat ve dnech 31. srpna až 5. září 2018, bude zcela jistě i zdravotní technika nebo přístroje, které se postarají o náš lepší život.

To na tiskové konferenci k tomuto veletrhu předvedla například společnost Philips, která zde prezentovala několik řešení, jež budou k vidění právě na veletrhu v Berlíně.

Čistý vzduch pro každého

philips-cisticka-vzduchu-ovladani-a-nastavovani První z představených zařízení je čistička vzduchu, která je dodávána s aplikací, monitorující stav ovzduší prakticky v libovolném koutě zeměkoule. Z této aplikace je rovněž možné nastavovat parametry čističky vzduchu, která se postará o maximální komfort především rodin s dětmi i alergiků. Čističku vzduchu můžete vidět na úvodním obrázku k tomuto článku, aplikaci, kterou je možné nastavovat její parametry vidíte na obrázku vedle.

Pro lepší vstávání, zdravý a posilující spánek

philips-wake-up-light Je jasné, že ranní vstávání patří k těm – pro mnoho z nás – nejnepříjemnějším ranním činnostem. Ostatně už spánek samotný je velmi důležitý především pro lidskou psychiku, a tak nás ani nepřekvapuje, že na tiskové konferenci v Říme společnost Philips upozornila na to, že přes 40 % lidí nespavostí a spí méně než sedm hodin denně. Proto Philips připravuje na veletrh IFA novinku, světlo, které probouzí svým příjemným, nastavitelným svitem spáče tak, aby mohl vyskočit z postele odpočatý a vstoupit do nového dne tou správnou nohou.

philops-wake-up-light-aplikace-somneo Součástí tohoto osvětlení je i monitorovací systém spánku, který umožní pomocí aplikace nastavit například usínání s postupně ubývající intenzitou světla a ráno pak spáče probudit příjemnou zvyšující se intenzitou světla ve svolené barvě, jak vidíte na obrázku. Tato aplikace je samozřejmě ovladatelná pomocí hlasových příkazů, takže spáč nemusí šátrat po nočním stolku, ale hlasovým příkazem může ztlumit nebo zcela vypnout zvukový signál k buzení a regulovat i jas a barvu osvětlení. Celý tento Philipsem prezentovaný komplet má sloužit k tomu, aby spánek měl své relaxační funkce a aby člověk vstal do nového dne maximálně odpočinutý.

philips-smart-sleep Další potřebnou aplikací pro ty, kteří nemohou dlouho zabrat nebo se probouzejí uprostřed noci a jejich mozek se roztočí do neuvěřitelných obrátek, aby neustále připomínal, co jsem měli udělat a co jsme nestihli, je aplikace Smart Sleep a čelenka, která je ovládána pomocí aplikace, jež ovlivňuje nabuzení příjemných pocitů a dosažení hlubokého spánku.

philips-smart-sleep-aplikace Ten si pak můžete monitorovat a můžete získat příjemné pocity, které nedovolí probudit se naplno a spustit zmíněnou mozkovou vichřici.

Tohle jsou tři hlavní směry, které bude na svém stánku koncem léta vystavovat Philips. Tedy samozřejmě kromě jiného. K tomu se přidá ještě obří nabídka televizorů, které jsme již na našich stránkách představili v novém line-upu pro tento rok, nebo monitory vyráběné pod značkou Philips společností MMD. Kromě toho si nenechte ujít ani další přístroje, určené pro péči o vaše tělo, vosy, přípravu pokrmů, a mnoho dalších novinek, které ještě Philips zatím pečlivě tají…

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení