Menu

Indie vymáhá na Nokii miliardové doplatky daní

29.03.2013 12:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Indie vymáhá na Nokii miliardové doplatky daní

Indie vymáhá na Nokii miliardové doplatky daní | foto: CHIP

Indické daňové úřady si během pár měsíců již podruhé došláply na finského výrobce mobilů.

Nokia zahájila letošní rok válkou s indickými daňovými úřady. Hned v lednu došlo k vyšetřování v továrně Nokie v indickém Chennai, které podle indických úřadů souviselo s daňovými úniky v rozsahu přes půl miliardy dolarů (cca 10 miliard korun). Problém je spojený s poplatky, které indická pobočka Nokie platí své finské matce za software pro telefony vyráběné v Chennai. Na tento postup si následně Nokia oficiálně stěžovala u indických úřadů.

Nyní přišly indické daňové úřady s požadavkem na doplatek daní, v přepočtu ve výši 7,7 miliardy korun, za uplynulých pět let. Nokia se brání a uvádí, že postupuje v souladu s indickými zákony a s bilaterální dohodou mezi Indií a Finskem. Požadovaná částka přitom představuje bezmála 7 % současné hotovosti Nokie.

Podobné spory vedou s indií také společnosti Shell, LG nebo Vodafone.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení