Menu

Infinity Flex Display - ohebný displej od Samsungu

08.11.2018 10:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Infinity Flex Display - ohebný displej od Samsungu

Infinity Flex Display - ohebný displej od Samsungu | foto: CHIP

Samsung na své konferenci SDC představil mimo jiné zajímavou novinku. Smartphone se dvěma displeji z nichž jeden je ohebný. Samsung  ho nazval Infinity Flex Display.

Samsung přichází s přelomovou ohebnou formou smartphonu. Na své konferenci SDC zařízení s displejem Infinity Flex Display. Jde o ohebný AMOLED displej, který má úhlopříčku 7,3“. Na zařízení je ještě druhý displej, který se používá stejně, jako u dnešních klasických smartphonů a má úhlopříčku 4,6 palce. Pokud se uživateli hodí, rozbalí si větší displej, na kterém může pohodlněji konzumovat obsah.

Při používání aplikací je podle Samsungu možné rozbalením přístroje hladce přejít z menšího na větší displej. Uživatelé mohou navíc brouzdat po internetu, sledovat média, být ve spojení a plnit několik úkolů naráz, aniž by jim cokoli uniklo, protože mohou současně na větším displeji používat tři aktivní aplikace. Samsung chce využít i nově představené rozhraní nazvané One UI. U něj je nejrelevantnější obsah ve spodní polovině obrazovky, což je podle Samsungu přirozenější a pohodlnější v případě držení jednou rukou. Díky odstranění zbytečných a rozptylujících prvků se uživatel může lépe soustředit a rychleji se ve svém telefonu orientuje. 

sdc18-keynote-speeches-main-14-nahled

Protože Infinity Flex Display bude až součástí smartphonů příští generace, Samsung zve vývojáře, aby se této cesty účastnili od samého počátku. Spolupracuje proto s vývojáři Googlu a Androidu, aby vytvořili aplikace, které nové řešení maximálně využijí. Kdy budou nová zařízení v prodeji, zatím není známo, ale hromadná výroba začne podle Samsungu v nadcházejících měsících.

sdc2018-mobile-display-innovation-main-1-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení