Menu

Inspirace od Apple: Google otevírá svůj první kamenný obchod

27.05.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Inspirace od Apple: Google otevírá svůj první kamenný obchod

Inspirace od Apple: Google otevírá svůj první kamenný obchod | foto: FLY:D/Unsplash

Google následuje příklad společnosti Apple: v budoucnu se fanoušci Androidu a dalších výrobků Googlu budou moci zásobit novými produkty v místních obchodech. První obchod Google Store by nyní měl položit základy vzniku nové obchodní sítě.

Společnost Google otevírá v New Yorku svůj první kamenný "Google Store". Jak firma oznámila v příspěvku na svém blogu s názvem "Welcome to the new Google Store in NYC", zákazníci tak budou mít k dispozici zázemí, kde si mohou koupit produkty Google, získat radu nebo přístup k dalším službám. Tímto by měla obří korporace vytvořit přímou konkurenci obchodům Apple Store.

Pokud bychom se na novou aktivitu podívali blíže, nový obchod Google Store není prvním obchodem, který prodává výhradně produkty Google. V minulosti se ale společnost spoléhala pouze na takzvané pop-up obchody, které byly k dispozici jen po krátkou dobu. Nyní má obchod v New Yorku zůstat bez časového omezení.

Kamenný obchod Google: jaké to bude mít výhody pro zákazníky

googlestore

Google Store by měl na jednom místě nabídnout zákazníkům různé produkty a služby. Po vyhodnocení zpětné vazby od zákazníků se chce firma rozhodnout, zda bude síť kamenných obchodů rozšiřovat. | Zdroj: DanCentury/Foter

Ti, kdo chtějí v obchodě nakupovat, mají dvě možnosti. Jde to buď přímo na místě, nebo je možné si požadované produkty objednat online, a poté si je vyzvednout v prodejně. Společnost Google zde také nabízí servisní služby, například pro případ oprav zakoupených zařízení. V budoucnu firma plánuje nabízet také workshopy, které všem zákazníkům umožní hlubší seznámení s produkty a jejich možnostmi.

V současné době je obchod Google Store v New Yorku prvním a jediným obchodem svého druhu. Google zatím neprozradil, zda a kdy se nabídka rozšíří do dalších měst nebo dokonce zemí. To bude pravděpodobně záviset na tom, jak zákazníci první obchod přijmou. Google se chce zaměřit na získání zpětné vazby a na základě jejího vyhodnocení nabídku přizpůsobit, a případně více zdokonalit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení