Menu
CHIP Speedtest

Instalace mediálního centra Kodi na Raspberry Pi

14.08.2016 12:13 | Pavel Trousil
Instalace mediálního centra Kodi na Raspberry Pi

OSMC (Raspbmc) je verze Kodi upravená na samostatný operační systém, která vám umožní používat minipočítač Raspberry PI jako mediální centrum.

Jako instalační médium můžete použít jakoukoli microSD kartu s kapacitou alespoň 2 GB. Do interní nebo externí čtečky paměťových karet osobního počítače vložte microSD kartu, na kterou budete chtít systém instalovat. Ze stránky osmc.tv/download si stáhněte program OSMC a spusťte ho. Objeví se okno, kde vyberete, na jaké médium chcete systém instalovat. Dále je nutné zatrhnout, že přijímáte licenční podmínky, a pak už stačí kliknout na tlačítko »Install«.

Po dokončení instalace vložte připravenou microSD kartu do počítače Raspberry Pi a připojte ho pomocí HDMI kabelu k televizoru nebo monitoru. Pak ještě připojte síť, klávesnici, myš a zdroj napájení. Po spuštění počítače se systém Kodi sám nainstaluje a pak už stačí vybrat jazyk a zvolit další nastavení. Multimediální centrum je tím připraveno k provozu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení