Menu

Instalace mediálního centra Kodi na Raspberry Pi

14.08.2016 12:13 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Instalace mediálního centra Kodi na Raspberry Pi

Instalace mediálního centra Kodi na Raspberry Pi | foto: CHIP

OSMC (Raspbmc) je verze Kodi upravená na samostatný operační systém, která vám umožní používat minipočítač Raspberry PI jako mediální centrum.

Jako instalační médium můžete použít jakoukoli microSD kartu s kapacitou alespoň 2 GB. Do interní nebo externí čtečky paměťových karet osobního počítače vložte microSD kartu, na kterou budete chtít systém instalovat. Ze stránky osmc.tv/download si stáhněte program OSMC a spusťte ho. Objeví se okno, kde vyberete, na jaké médium chcete systém instalovat. Dále je nutné zatrhnout, že přijímáte licenční podmínky, a pak už stačí kliknout na tlačítko »Install«.

Po dokončení instalace vložte připravenou microSD kartu do počítače Raspberry Pi a připojte ho pomocí HDMI kabelu k televizoru nebo monitoru. Pak ještě připojte síť, klávesnici, myš a zdroj napájení. Po spuštění počítače se systém Kodi sám nainstaluje a pak už stačí vybrat jazyk a zvolit další nastavení. Multimediální centrum je tím připraveno k provozu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení