Menu

Intel chce proniknout do telefonů a tabletů

13.01.2012 10:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
Intel chce proniknout do telefonů a tabletů

Intel chce proniknout do telefonů a tabletů | foto: CHIP

Společnost Intel představila na výstavě CES řadu novinek v oblasti chytrých telefonů a uzavřela víceleté strategické partnerství se společností Motorola Mobility. Telefon značky Lenovo, jenž je postaven na nové intelovské platformě Intel Atom, bude uveden na čínský trh ve druhém čtvrtletí roku 2012.

 „To nejlepší z výpočetních technologií vyvinutých Intelem teď vstupuje do oblasti chytrých telefonů,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Právě uzavřené kontrakty s Lenovem a Motorolou Mobility nám umožní etablovat procesory Intel v chytrých telefonech a vytvoří solidní základ, na němž budeme moci stavět jak v roce 2012, tak dále v budoucnosti.“ Paul Otellini to prohlásil během své přednášky na CES 2012.

Produkty Intel v chytrých telefonech a tabletech

Paul Otellini zdůraznil zejména platformu Intel Atom Z2460, dříve označovanou jako Medfield. Ta byla vyvinuta speciálně pro chytré telefony a tablety a nabízí výkon a energetickou účinnost. Poté se k Paulovi Otellinimu přidal Sanjay Jha, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Motorola Mobility. Společně představili víceleté strategické partnerství. Jeho prvním plodem budou chytré telefony, které Motorola začne prodávat v druhé polovině roku. Telefony budou osazeny procesory Intel a softwarově budou vycházet z platformy Android. Spolupráce bude rozšířena i na tablety.  Mobilní telefon sice na světě používá asi 5 miliard lidí, ale jen necelých 800 milionů má chytrý telefon.
Na pódium dále přišel Liu Jun, viceprezident společnosti Lenovo a ředitel divize pro mobilní internet a domácnost. Ten představil chytrý telefon Lenovo K800, který je rovněž postaven na procesoru Intel a platformě Android. Liu Jun oznámil, že chytrý telefon K800 bude dostupný na čínském trhu v druhém čtvrtletí roku 2012 a bude jej lze možné používat ve 216Mbs síti provozované společností China Unicom. Chytrý telefon je vybaven úsporným procesorem Intel Atom Z2460 s technologií Intel Hyper-Threading, podporou pro HSPA1 s platformou Intel XMM 6260 a uživatelským rozhraním Lenovo LeOS lokalizovaným pro použití v Číně. 

Paul Otellini dále zdůraznil, že se Intel pokusí zvýšit standard v oblasti uživatelského komfortu u tabletů, a to tím, že nabídne kompatibilitu s miliony stávajících aplikací a zařízení, přístup k softwaru a aplikacím a též podporu uživatelského rozhraní Metro. Na pódiu byl veřejně vůbec poprvé představen 32nm produkt Intel Atom SoC pro tablety a hybridy fungující pod operačním systémem Microsoft Windows 8 (Clover Trail).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení