Menu

Intel otevírá obchod s aplikacemi pro netbooky

14.09.2010 21:18 | Redakce Chip + Přidat komentář
Intel otevírá obchod s aplikacemi pro netbooky

Intel otevírá obchod s aplikacemi pro netbooky | foto: CHIP

Intel nabízí procesory pro různé typy zařízení – pro notebooky, tablety, netbooky, nebo smarthphony. Teď chce nabídnout pro svoje řešení i aplikace. Na www.appup.com najdete ochod, kde jsou jak bezplatné, tak placené aplikace pro zábavu, sociální sítě, hry i pro nástroje pro vytváření obsahu.

Všechny nabízené aplikace na www.appup.com jsou optimalizované pro mobilitu a pro velikost displeje netbooku. Intel AppUp chce uživatele inspirovat k tomu, aby zkoušeli nové aplikace - proto nabízí možnost si aplikaci před koupí nejprve vyzkoušet zdarma. Najdete zde aplikace jak pro systémy Windows (XP a 7), tak pro Moblin (mobilní verze Linuxu).
Spuštění nákupního centra bylo doprovázeno nabídkou aplikací Adobe AIR a dále aplikacemi od společností Accuweather, Barnes & Noble, Funkitron, Gibson Guitars, iWin, Kaplan, KONAMI a Lifetime.
Zároveň byl spuštěn program Intel AppUp Developer Program, který má inspirovat vývojáře, aby vytvářeli inovativní aplikace pro koncové uživatele.

Intel tak chce nabídnou alternativu k obchodům App Store, kde Apple nabízí aplikace pro své produkty iPod Touch a iPhone a iPad a k obchodu Android Market, na kterém jsou k dispoizic aplikace pro operační systém Android OS firmy Google.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení