Menu

iOS 9: aktualizujte a nezapomeňte na soukromí!

20.09.2015 21:58 | Karel Kovar + Přidat komentář
iOS 9: aktualizujte a nezapomeňte na soukromí!

iOS 9: aktualizujte a nezapomeňte na soukromí! | foto: CHIP

Před několika dny se objevila nová verze operačního systému iOS 9. Víte proč byste měli aktualizovat a na co ještě nezapomenout?

Jablečná komunita i přes několik kiksů přijímá softwarové aktualizace Applu s nadšením a ne jinak tomu bylo i o nové iOS 9 – podle serveru Mixpanel byla tato nová verze po 48 hodinách na 20 procentech zařízení a v současnosti už je téměř na 35%.

Majitelé jablečných zařízení by ale neměli s aktualizací váhat – nová verze totiž nejen přidává nové funkce a vylepšuje výdrž baterie, ale také záplatují jednu nebezpečnou zranitelnost v technologii AirDrop, která umožňuje útočníkovi nainstalovat malware do zařízení v jeho dosahu (viz. https://thehackernews.com/2015/09/ios9-privacy-security.html).

Uživatelé by ale také neměli zapomenout, že při aktualizaci se resetují nastavení soukromí. Návod na jejich obnovení najdete například na thehackernews.com/2015/09/ios9-privacy-security.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení