Menu

iOS: snadné obejití zámku aktivace

10.12.2016 13:54 | Karel Kovar + Přidat komentář
iOS: snadné obejití zámku aktivace

iOS: snadné obejití zámku aktivace | foto: CHIP

Bezpečnostní chyba objevená v iOS umožňuje zlodějům snadno „legalizovat“ ukradené zařízení.

Přibližně před dvěma roky Apple představil nástroj s názvem Zámek aktivace (Activation Lock Status), který slouží k jednoduché kontrole, zda iOS zařízení není uzamčené pro konkrétní Apple ID. Pokud tedy kupujete starší iPhone nebo iPad, stačí zkontrolovat IMEI nebo sériové číslo daného výrobku a hned víte na čem jste: na příslušném webu (https://www.icloud.com/activationlock/) stačí jen zadat IMEI nebo sériové číslo a zjistit se, zda není zapnutý aktivační zámek. A funkce měla úspěch – podle expertů prý aktivační zámek citelně snížil krádeže iPhonů ve velkých městech a donutil přemýšlet i kupce bazarových iOS zařízení.

Dva bezpečnostní experti ale zjistili, že na zařízeních iPhone a iPad s operačním systémem iOS 10.1 a10.1.1je možné Apple Activation Lock poměrně snadno obejít. Chyba v těcho verzích iOS umožňuje využít tzv. chyby buffer overflow – stačí jen použít dlouhý název Wi-Fi sítě. Další podrobnosti najdete na https://www.bleepingcomputer.com/news/apple/researchers-bypass-apples-activation-lock-on-iphones-and-ipads/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení