Menu

iPhone 13, nové AirPods a ještě více: příští měsíc můžeme počítat s několika novinkami od Applu

25.08.2021 08:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 13, nové AirPods a ještě více: příští měsíc můžeme počítat s několika novinkami od Applu

iPhone 13, nové AirPods a ještě více: příští měsíc můžeme počítat s několika novinkami od Applu | foto: Zhiyue Xu/Unsplash

Na září 2021 Apple připravuje velké klíčové oznámení. Kromě očekáváných iPhonů 13 zasvěcené zdroje hovoří i o mnoha dalších novinkách, například AirPods, Apple Watch Series 7, iPadu Mini a MacBooku Pro.

V průběhu svého výročního oznámení v polovině září Apple s velkou pravděpodobností své fanoušky opět potěší. Oficiální informace o nových produktech amerického výrobce zatím nejsou k dispozici, v technologických kruzích ale panuje přesvědčení, že Apple přijde s novými modely svých nejprodávanějších produktů.

O nových iPhonech nejsou téměř žádné pochyby. Smartphony jsou pro mnoho účastníků každoročně očekávaným vrcholem akce a nejinak tomu bude i v roce 2021. Většina dobře informovaných zdrojů, mezi které patří i Mark Gurman z Bloombergu, předpokládá ("What to Expect From Apple’s Next iPhones, AirPods, Macs and More"), že letos budou opět představeny celkem čtyři různé modely s velmi pravděpodobnými názvy iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Velikosti displejů, známé z modelu iPhone 12, zdá se zůstanou zachovány (5,4, 6,1, 6,1 a 6,7").

Žádné velké vývojové skoky se u nových iPhonů nečekají – ani v designu, který zůstane víceméně stejný, ani ve specifikacích. Je takřka jisté, že telefony budou poháněny novým čipem A15, který má být z hlediska výpočetního výkonu o něco rychlejší, než jeho předchůdce. Na druhou stranu se objevují zajímavé zvěsti o fotoaparátech: mnozí očekávají nový portrétní režim pro natáčení videí, nazvaný "Cinematic Video". V něm uživatelé budou moci dodatečně upravovat ostrost pozadí klipů. Očekává se také nový systém filtrů pro fotografie založený na umělé inteligenci a ještě lepší kvalita videa u modelů Pro.

Zajímavou novinkou by mohly být vybaveny také displeje: podle zvěstí Apple pracuje na technologii ProMotion, která by měla umožnit obnovovací frekvenci 120 Hz – u nových iPhonů ale opět pouze pro verze Pro.

Klíčové oznámení Applu: budou kromě nového iPhonu také Apple Watch, AirPods, iPad Mini a MacBook Pro?

applenews

Apple: kromě nových iPhonů se předpokládá také oznámení nové verze oblíbených sluchátek AirPods. | Zdroj: Klim Musalimov/Unsplash

Kromě hlavní hvězdy v podobě nových iPhonů se v rámci akce očekávají i další produkty. Pro začátek by to mohly být chytré hodinky Apple Watch Series 7. Kromě obvyklého redesignu se očekává plošší displej, vylepšená technologie obrazovky a rychlejší procesor.

Příznivce hudby by mohla zajímat nová generace sluchátek AirPods, která by se měla designově více podobat AirPods Pro, ale zároveň stát méně peněz než jejich výkonnější sourozenci. Levnější model nebyl inovován od roku 2019, a proto mnozí odborníci očekávají jeho novou verzi.

Novinky se očekávají také v oblasti tabletů: mnozí předpokládají nový, tenčí iPad Mini, který by se měl od svých předchůdců výrazně lišit i designem. Do nabídky by mohla přibýt také tenčí, ale zároveň rychlejší verze deváté generace iPadu pro studenty.

Aktualizace by se mohla dočkat i řada MacBooků. Na M1X MacBook Pro fanoušci už nějakou dobu netrpělivě čekají a je velmi pravděpodobné, že bude uveden na trh ještě letos. Předpokládají se dvě různé verze s 16jádrovým a 32jádrovým GPU.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení