Menu

iPhone 14 Pro z Číny koupíte za babku: umí dokonce i chytrý výřez Dynamic Island

13.01.2023 11:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
iPhone 14 Pro z Číny koupíte za babku: umí dokonce i chytrý výřez Dynamic Island

iPhone 14 Pro z Číny koupíte za babku: umí dokonce i chytrý výřez Dynamic Island | foto: LeEco / S1 Pro press kit

Čínské kopie „západních“ smartphonů a jiné elektroniky vždy dokážou udivit, překvapit. Nejinak je tomu i u čínské značky LeEco, která poměrně zdařile kopíruje iPhony včetně jejich klíčových funkcí.

Dnes bude řeč o telefonu LeEco S1 Pro, jehož ne-Pro verzi jsme rozebírali nedávno. Ta schopně kopírovala iPhone 14, který ale de facto nepřináší žádný revoluční prvek, tudíž jej zkopírovat není zase tak složité. S1 Pro si však za vzor bere iPhone 14 Pro, a to už je silnější tabák.

iPhone 14 Pro z Číny

LeEco opět snaživě kopíruje design, ten je hranatý a ostrý jako v případě iPhonu. Také velký „plotnový“ fotomodul na zádech působí věrohodně. Překvapí ale, že na rozdíl o Applu umístilo LeEco všechny tlačítkové ovládací prvky (čudlík pro zamknutí a rozdělený regulátor hlasitosti) na pravou stranu.

Pojďme ale na přední stranu, ta totiž z dostupných renderů nejvíce hlásá „Chci být iPhonem“. Obrazovka s úhlopříčkou 6,5″ má na horní straně pilulkovitý průstřel, který se ale umí zvětšit na základě toho, co zobrazuje. Funguje tedy stejně, jako Dynamic Island u opravdového iPhonu 14 Pro.

Jinak je ale displej slabý. Jde o LCD panel s rozlišením 720 × 1600 pixelů, tedy jen HD+, a ještě pomalou obnovovací frekvencí 60 Hz. Předinstalován je Android neznámé verze s nadstavbou imitující iOS od Applu. 

LeEco S1 Pro

Přední a zadní strana telefonu | Zdroj: LeEco / S1 Pro press kit

Pod kapotou má LeEco vcelku low-end výbavu, na iPhone skutečně nedosahuje. Ale popořadě: čipová sada je zde Unisoc T7150 se čtyřjádrovým procesorem a maximálním taktem 1,8 GHz. Co do paměti nabízí telefon varianty 4, 6 nebo 8 GB RAM a 64, 128 nebo 256 GB pro data uživatele.

Zapomenout nesmíme ani na fotoaparát a baterii. Bohužel, informace přímo od výrobce jsou vcelku kusé. LeEco uvádí pouze 13Mpx hlavní kameru a 5Mpx selfie kamerku, zbývající dva fotosnímače ze zadního modulu nijak nekomentuje. Baterie je údajně 5000mAh a zvládá nabíjení o výkonu „až“ 10 W.

Cena a dostupnost

Firma, která se nijak netají tím, že vyrábí kopie iPhonů. Ačkoliv telefon se jinde než v Číně prodávat nebude, jde o vskutku zajímavou podívanou. Kolik stojí takový čínský skvost? Na tamním trhu jej lze pořídit za 899 jüanů, tedy asi 3600 Kč včetně DPH. Přes všechny rozdíly, alespoň cena je lidová. Takový opravdový iPhone 14 Pro stojí 33 500 Kč.

Zdroj: LeEco, Gizmochina

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Dynamic

    To je ale prekvapeni ze dokonce umi Dynamic z Iphone kdyz to umi kazdy android protoze je to aplikace na Android.Takze staci apce dat flag system a je zabudovana do systemu kdyz vytváříte romku

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení