Tip: Více aplikací v nabídce „Start“
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
iPhone 14 Pro z Číny koupíte za babku: umí dokonce i chytrý výřez Dynamic Island | foto: LeEco / S1 Pro press kit
Čínské kopie „západních“ smartphonů a jiné elektroniky vždy dokážou udivit, překvapit. Nejinak je tomu i u čínské značky LeEco, která poměrně zdařile kopíruje iPhony včetně jejich klíčových funkcí.
Dnes bude řeč o telefonu LeEco S1 Pro, jehož ne-Pro verzi jsme rozebírali nedávno. Ta schopně kopírovala iPhone 14, který ale de facto nepřináší žádný revoluční prvek, tudíž jej zkopírovat není zase tak složité. S1 Pro si však za vzor bere iPhone 14 Pro, a to už je silnější tabák.
LeEco opět snaživě kopíruje design, ten je hranatý a ostrý jako v případě iPhonu. Také velký „plotnový“ fotomodul na zádech působí věrohodně. Překvapí ale, že na rozdíl o Applu umístilo LeEco všechny tlačítkové ovládací prvky (čudlík pro zamknutí a rozdělený regulátor hlasitosti) na pravou stranu.
Pojďme ale na přední stranu, ta totiž z dostupných renderů nejvíce hlásá „Chci být iPhonem“. Obrazovka s úhlopříčkou 6,5″ má na horní straně pilulkovitý průstřel, který se ale umí zvětšit na základě toho, co zobrazuje. Funguje tedy stejně, jako Dynamic Island u opravdového iPhonu 14 Pro.
Jinak je ale displej slabý. Jde o LCD panel s rozlišením 720 × 1600 pixelů, tedy jen HD+, a ještě pomalou obnovovací frekvencí 60 Hz. Předinstalován je Android neznámé verze s nadstavbou imitující iOS od Applu.
Přední a zadní strana telefonu | Zdroj: LeEco / S1 Pro press kit
Pod kapotou má LeEco vcelku low-end výbavu, na iPhone skutečně nedosahuje. Ale popořadě: čipová sada je zde Unisoc T7150 se čtyřjádrovým procesorem a maximálním taktem 1,8 GHz. Co do paměti nabízí telefon varianty 4, 6 nebo 8 GB RAM a 64, 128 nebo 256 GB pro data uživatele.
Zapomenout nesmíme ani na fotoaparát a baterii. Bohužel, informace přímo od výrobce jsou vcelku kusé. LeEco uvádí pouze 13Mpx hlavní kameru a 5Mpx selfie kamerku, zbývající dva fotosnímače ze zadního modulu nijak nekomentuje. Baterie je údajně 5000mAh a zvládá nabíjení o výkonu „až“ 10 W.
Firma, která se nijak netají tím, že vyrábí kopie iPhonů. Ačkoliv telefon se jinde než v Číně prodávat nebude, jde o vskutku zajímavou podívanou. Kolik stojí takový čínský skvost? Na tamním trhu jej lze pořídit za 899 jüanů, tedy asi 3600 Kč včetně DPH. Přes všechny rozdíly, alespoň cena je lidová. Takový opravdový iPhone 14 Pro stojí 33 500 Kč.
Zdroj: LeEco, Gizmochina
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Mikrofon svého počítače, tedy většinou notebooku, můžete využít pro mnoho činností. Pokud…
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…