Menu

iPhone 8 bude jiný: Tajné plány Applu

24.03.2017 13:29 | Josef Mika + Přidat komentář
iPhone 8 bude jiný: Tajné plány Applu

iPhone 8 bude jiný: Tajné plány Applu | foto: CHIP

Čekání na iPhone 8: Tento týden Apple nabídl novou verzi iPhone 7 v poněkud křiklavě červené barvě. Nicméně skutečně nový iPhone přijde až na podzim 2017. S iPhonem 8 se Apple údajně vydá i do virtuální reality.

Začátek nové éry

Takže červená. S novou barvou Apple vstupuje do svého výročního roku 2017. Před deseti lety představil vizionář Applu Steve Jobs první iPhone. Tento týden tedy Apple uvedl ve svém on-line shopu „pouze“ nový červený iPhone 7 a iPhone SE s větší pamětí.

Trochu nenápadné, ale o to víc sebevědomé. Tyto malé aktualizace by nicméně měly naznačit počátek roku ve znamení iPhonu, jaký svět (až do uvedení nového přístroje) ještě neviděl. Mnozí odborníci očekávají největší inovační skok od roku 2007, začátek nové éry.

iPhone 8 se objeví na konci léta

Apple by díky tomu mohl prodat o 30 procent více iPhonů, tak to odhadují obchodníci na burze. Jednoduše proto, že nový iPhone nabídne tak výrazné a nové funkce, že mnozí na něj budou chtít ihned upgradovat. Alespoň takové jsou předpoklady.

Do hry údajně vstoupí technologie, která ze zařízení Apple opět udělá „Next Big Thing“ a inovačního lídra - totiž rozšířená realita. V digitálním obohacení reality vidí CEO Applu Tim Cook další technologii, která změní naše životy. Podle jeho názoru bude VR stejně běžná „jako dnes tři jídla denně“.

V neposlední řadě také proto, že Apple podle agentury Bloomberg prý pracuje všemi svými silami na VR funkcích. Do vývoje je zapojeno prý až 1000 vývojářů, Apple navíc nedávno koupil také firmu zabývající se 3D senzorikou. Kromě jiného se údajně plánují datové brýle ne nepodobné Google Glasses.

Realita rozšiřuje

Tyto brýle pravděpodobně jsou tím, co si mnozí lidé doposud představují pod pojmem augmented reality (rozšířená realita). Jedná se o obohacení skutečnosti informacemi. Vezmete si brýle a zobrazí se vám informace o věcech, které vidíte: značka kalhot druhé osoby v metru nebo jméno herce na obrazovce televizoru. Také známá mobilní hra Pokemon Go je příkladem rozšířené reality: Obohacuje realitu o postavičky Pokemonů.

To, že Apple přinese datové brýle, je ale stále otázka budoucnosti. Naproti tomu nový iPhone přijde už koncem léta a měl by ukázat nové funkce rozšířené rerality - a tím udělat z iPhonu 8 super zařízení, které odstartuje novou éru.

Konečně konkrétní příklady

Jak rozšířená realita v iPhonu může na podzim vypadat, dokládá Bloomberg poprvé názornými příklady. Informátor z Applu uvedl, že Apple pracuje na vhodných aplikacích, především pro  fotoaparát telefonu:

  • Hloubka v obrazech: S iPhone 8 bude možné dělat fotky, u kterých bude následně možné měnit hloubku obrazu. Také u jednotlivých objektů v obraze by mělo jít změnit jejich obrazovou hloubku. Takže tím by šlo vytvořit nově trojrozměrnost a měnit působení hloubky obrazu a některé detaily v obrázku posouvat do popředí nebo naopak dozadu.
  • Otáčení detailů: Tato funkce zní hodně podobně jako sci-fi: S novým iPhonem by uživatel měl být schopen otáčet jednotlivé obrazové objekty. To znamená, že by šlo vyfotografovat osobu zepředu a následně otočit její hlavu o 180 stupňů. To vše díky 3D snímání. Realita bude obohacena o další stupeň.
  • Snapchat filtry: Třetí příklad už trochu znají především mladší uživatelé. Prostřednictvím 3D senzorů v novém iPhone se masky a filtry známé ze Snapchatu mají objevit i v novém iPhonu, navíc ve zcela nové kvalitě. Dokonce by pak bylo možné přidávat objekty do třídimenzionálních snímků.

Apple je tak s novým iPhonem pokusí opět změnit naši realitu, tentokrát v pravém slova smyslu. Takové obohacení reality s iPhonem, který bude schopen přesně detekovat naše okolí ve třech rozměrech a poskytovat nám o něm více informacím, to by byla skutečně opět další velká věc.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení