Menu

iPhone prozrazuje hesla

20.04.2011 07:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
iPhone prozrazuje hesla

iPhone prozrazuje hesla | foto: CHIP

Výzkumníci Fraunhoferova institutu pro bezpečnou informační technologii (SIT) objevili způsob, jak lze načíst hesla ze zabezpečených iPhonů.

Neoprávněnému přístupu k přístroji pod iOS normálně zabraňuje kódová uzávěra. Hackeři v SIT si však pomocí modifikovaného „jailbreaku“ dokázali zjednat přístup do souborového systému iPhonu s iOS 4.2.1. Hesla pro přístup k e-mailu, sítím VPN a WLAN jsou sice v systémové „klíčence“ (keychain) telefonu uložena v zašifrované podobě, ale vybraným aplikacím je přístup k datům umožněn. Útočníci proto prostřednictvím speciálního skriptu operačnímu systému předstírali, že hesla požaduje právě takový certifikovaný program. Zvláště kritické je, že jakmile útočník jednou získal přístup k e-mailovému účtu, může si z něj vyžádat také hesla k mnoha jiným webovým službám. Výrobce Apple se dosud k této slabině nevyjádřil.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení