Menu

iPhone12: opravy budou jednodušší a rychlejší

19.02.2021 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone12: opravy budou jednodušší a rychlejší

iPhone12: opravy budou jednodušší a rychlejší | foto: Miku Aalto/Pixabay

Dobrá zpráva pro zákazníky Apple: výrobce ve své interní zprávě oznámil, že mnohé z modelů iPhonu 12 by brzy mělo být snazší opravit.

Pro uživatele iPhonu 12 přišel Apple s pozitivní zprávou. Pokud by se jim špičkový smartphone v budoucnu pokazil, jeho opravy by měly být mnohem jednodušší a rychlejší. Podle informací serveru MacRumors to vyplývá z interního sdělení společnosti Apple. Hovoří se v něm o takzvaném zadním výměnném modulu, který integruje všechny díly včetně akumulátoru, systému Face ID a desky s logickými prvky. V případě poškození jej bude možné snadno vyměnit.

Pokud by měl váš iPhone například problémy s akumulátorem nebo prasklé sklo na zadní straně těla zařízení, mohou v takových případech pomoci všechny certifikované opravny Apple. Do náhradního dílu není integrovaný pouze displej a fotoaparát. Od 23. února 2021 by měl být výměnný náhradní díl k dispozici ve všech obchodech a servisních centrech po celém světě, kde nabízejí opravy zařízení iPhone 12 mini a iPhone 12.

Tímto způsobem ale nelze opravit všechny modely iPhonu 12

iphone12-fix1

iPhone 12 půjde do budoucna velmi jednoduše opravovat pouhou výměnou integrovaného modulu. | Zdroj: Lukas Gehrer/Pixabay

Zmíněným jednoduchým způsobem výměny integrovaného modulu ale nepůjde opravovat všechny modely řady iPhone 12. Typy iPhone 12 Pro a Pro Max nejsou s náhradním dílem kompatibilní. Navíc u zařízení musí být zaručena bezchybná funkčnost displeje a zadního fotoaparátu. Podle Apple je to jediný způsob, jak lze náhradní díl použít. S rozšířenými možnostmi oprav Apple chce i nadále snižovat ekologickou stopu společnosti.

Univerzální kompaktní náhradní díl pro opravy iPhonu 12 a jeho mini verze není prvním krokem. Celá škála modelů se musí obejít bez nabíjecího adaptéru nebo sluchátek, které už nejsou součástí balení. Kritizované zeštíhlení balení postupně následují i další výrobci smartphonů. Pokud ovšem příslušenství potřebujete, znamená to vícenáklady k pořizovaní ceně smartphonu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení