Menu

Izraelská společnost vytvořila nehacknutelnou verzi Windows

12.08.2015 11:39 | Karel Kovar + Přidat komentář
Izraelská společnost vytvořila nehacknutelnou verzi Windows

Izraelská společnost vytvořila nehacknutelnou verzi Windows | foto: CHIP

Myslíte si, že Windows mohou být bezpečnější než Max OS a Linux dohromady? Morphisec vás přesvědčí, že nejde o žádnou sci-fi.

Morphisec je izraelská bezpečnostní společnost, která mimo jiné dodává software pro vládu a armádu. Před několika dny ohlásila, že vytvořila verzi Windows, která je odolná vůči hacknutí a to i proti útokům nultého dne. V současné době není projekt dostupný veřejnosti, ale interní testy, které byly prováděny ve spolupráci s výzkumným kyberbezpečnostním centrem na Ben-Gurionově univerzitě v Izraeli ukázaly, že systém odolal 100% útoků. V současné době Microsoft s touto firmou nespolupracuje, ale lze očekávat, že po dokončení tohoto projektu bude mít o informace vedoucí k lepšímu zabezpečení softwaru velký zájem. Další podrobností o tomto projektu najdete na www.techworm.net/2015/08/unhackable-version-of-windows-built-by-israeli-security-company.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení