Menu

Jak bezpečná jsou vaše data u firem?

12.12.2015 13:50 | Karel Kovar + Přidat komentář
Jak bezpečná jsou vaše data u firem?

Jak bezpečná jsou vaše data u firem? | foto: CHIP

Citlivá data uživatelů lze najít na obrovském množství serverů různých firem. Myslíte, že jsou dobře zabezpečená?

Jména, adresy, čísla kreditních karet, rodná čísla, informace o vašich příjmech nebo úvěrech – to všechno jsou informace, které běžně najdete na serverech cizích firem – úvěrových společností, internetových obchodů nebo například mobilních operátorů. A právě posledně jmenovaní mají na „svém účtu“ zajímavý skandál v nedalekém Nizozemí.

Bezpečností IT konzultant a etický hacker Sijmen Ruwhof při zjišťování informací o svém telefonním tarifu zjistil zajímavé skutečnosti. Zaměstnanec Phone House, což je zdejší  firma, která je dealerem pro všechny telekomunikační operátory v Nizozemsku a která působí v rámci řetězce prodejen spotřební elektroniky Media Markt, měl přístup ke všem informacím o zákaznících – a přístup k nim získával z příslušných účtu, jejichž hesla byla uložena v Excelu (a ten na Google Docs). Ruwhof na tuto skutečnost upozornil a teprve po dlouhém dohadování Phone House přislíbil zlepšení zabezpečení citlivých informací.

Další podrobnosti o této kauze najdete na adrese http://www.net-security.org/secworld.php?id=19203

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení